Böyle bir şey olabilir mi: Beyonce'den vegan hayranlarına ömür boyu bilet!

Geçtiğimiz günlerde Beyonce ve eşi Jay-Z sosyal medya hesaplarından hayranlarına çekilişle ömür boyu geçerli olacak konser bileti vereceklerini açıkladı. Ancak bir şartla...

Böyle bir şey olabilir mi: Beyonce'den vegan hayranlarına ömür boyu bilet!

Yaşam tarzı yaratmak bu kadar kolay mı?
 

Yaşam tarzı yaratmak bu kadar kolay mı?<br />
&nbsp;
Beyonce'nin yarışma olarak adlandırdığı bu çekilişi kazanabilmenin bazı koşulları var. Greenprint Project ile gerçekleştirilen bu çekiliş, bir nevi vegan hayatı yaşamayı gerektiriyor. Veganlığı destekleyen en ünlü isimlerden Beyonce, hayranları için vegan beslenmeyi bir amaç haline getirmeye çalışıyor. Fakat yaşam tarzını, bedava bilet dağıtmakla değiştirebilmeyi amaçlamak ne kadar mantıklı? Yine de fazla sorgulamadan uygulayacak birçok insanın olduğuna eminim...
 

Karşılıksız değil, karşılıklı veganlık!
 

Karşılıksız değil, karşılıklı veganlık!<br />
&nbsp;
Proje kapsamında başlatılan yarışma sadece ABD'de yaşayanlara açık. Ödül yaklaşık 12 bin dolara tekabül ediyor. Çekilişe katılanların, tükettikleri vegan yemeklerin fotoğraflarını paylaşmaları gerekiyor. Kazanan kişi, 30 yıl boyunca geçerli olacak Beyonce & Jay-Z turnelerine bedava katılabilecek.


 

Birçok insanın bir idol olarak gördüğü Beyonce, bu sistemin insanlar üzerinde belirli bir etkisinin olacağını düşünüyor. Bir tür 'farkındalık' yaratmaya çalışıyor da diyebiliriz. Dikkat çekici bir sosyal etkinlik ortaya koyulmuş durumda.

Vegan olmak şart mı?
 

Vegan olmak şart mı?<br />
&nbsp;
Proje aslında Beyonce'nin kişisel antrenörü Marco Borges tarafından gerçekleştirildi. Borges, 'Yeşil Baskı' adlı kitabını aralık ayında yayınladı ve veganlığa dayalı bir diyete odaklanan özel bir egzersiz planı da hazırladı. Kitabın çıkması üzerine Beyonce de hemen harekete geçti.Hayranlarını ne kadar "Vegan olursanız bilet veririm" ile ikna edebileceğini düşünse de, bu tamamen insanların kendi tercihi. Zaten çekilişe katılabilmek için de insanların gerçekten vegan olması gerekmiyor.Genelde sosyal medyada rastladığımız ve insanların ciddi anlamda yaptığını düşündüğümüz çoğu şey de sadece göstermelik bir fotoğraf karesinden ibaret. Bu yüzden çekilişte hayranların kanıtlaması gereken asıl şey veganlıktan çok, düzgün fotoğraf çekebilme, açıyı ayarlama ve inandırabilme becerisi olabilir. Ne malum kamera arkasında köftelerin olmadığı?
 

Motivasyon aracı
 

Motivasyon aracı<br />
&nbsp;
Beyonce'nin Instagram'da paylaştığı Greenprint Project fotoğrafı, çekilişin habercisi olduğu kadar veganlığa da teşvik ediyor. Paylaşılan linke göz attığınızda sosyal etki yaratabilecek "Yemek seçeneklerimizle gezegenimizi kurtarma potansiyeline sahibiz" gibi bazı motivasyon mesajlarıyla kaşılaşıyorsunuz. 
 

Fanlar bu mücadeleye hazır mı?
 

Fanlar bu m&uuml;cadeleye hazır mı?<br />
&nbsp;
Aslında Beyonce ve Jay-Z vegan yaşam tarzını her zaman sosyal medyada gösteriyor. "Kendimize meydan okurken, size de meydan okumak istiyoruz" diyor çift. Fakat bu yaşam tarzını hayranlarının da benimsemesini beklemek, çok da mantıklı bir şey değil. 7/24 vegan olmalarını ya da hayranlarının yaşam tarzlarını bir gecede değiştirmelerini de bekleyemezler. 
 

En fazla, daha çok yeşil sebze tüketmelerini sağlamayı hedefleyebilirler. 

Beyonce'nin paylaşımı üzerinden kısa zaman geçmesine rağmen insanlar bu durumu ciddiye alıp çoktan vegan paylaşımlar yapmaya başladı bile. Bakalım kazanan şanslı kişi kim olacak? 

"En iyi vegan olan kazansın!" diyelim...

https://www.instagram.com/shywitchcrafts/
esilaykaya5@gmail.com
Bu makaleye ifade bırak