Ankara

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 22:28

Bozdağ: "Türk Polisinin Suikastı Gerçekleştirmiş Gibi Takdim Edilmesi Büyük Bir Saygısızlık, İftira”

IHA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastıyla ilgili, "Türk polisinin suikastı gerçekleştirmiş gibi takdim edilmesini büyük bir saygısızlık, iftira olarak değerlendiriyorum” dedi.
Bakan Bozdağ, Anayasa Komisyonu’nda yaptığı konuşmada, Büyükelçi Andrey Karlov suikastına ilişkin adli ve idari soruşturmalarla olayın bütün bağlantılarının ortaya çıkarılacağını belirterek, "Bu olay nedeniyle Türk polisinin suikastı gerçekleştirmiş gibi takdim edilmesini büyük bir saygısızlık, iftira olarak değerlendiriyorum. Bu kişi görevi itibariyle polis olabilir ama Türk Polis Teşkilatı adına bu işi yapmadığı ortada. Polis kıyafeti giymiş olması, polis unvanı taşımış olması, bu saldırının niteliğini, arasındaki kirli ve karanlık bağlantıları asla örtmez. Terör saldırılarının hedefi birlik ve beraberliğimizi bozmaktır, kardeşlik hukukumuza zarar vermektir. Güvenlik güçlerimiz, hükümetimiz, bütün devletin ilgili birimleri imkan ve kabiliyetleri terörle ilgili etkin ve kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz. Yapılan terör saldırıları Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığını asla zaafa uğratmayacaktır" dedi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.