Bilecik

Yerel Haber
07 Mart 2016 - 13:53

BOZÜYÜK’TE “CENNETE GİDEMEZSEK YANDIK” KONFERANSI

IHA

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen “Cennete Gidemezsek Yandık” isimli konferans programı yoğun ilgi gördü. Salonu tamamen gençlerin doldurduğu program ilgi ile izlendi.
Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin, Belediye Başkan yardımcıları ve gençler katıldı. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından ilk olarak dini, ilmi ve kültürel sohbetleri ile özellikle sosyal medyada yoğun takipçileri olan Fatih Yağcı sahne aldı. Fatih Yağcı; gençken yapılması muhtemel hatalar ve gençlerin bunlarla nasıl başa çıkabileceğini, kendi yaşantısından örnekler vererek üniversite yıllarındaki yaşadığı komik olayları ve program tanıtımı için yapılan ilanda stand up gösterisi olarak anons yapılmasını anlatırken izleyenler kahkahaya boğuldu. Cennetin güzelliklerini, cennetin nasıl tasvir edildiğini, gençlerin bu çağlarda nasıl günaha düşmeden bu dönemlerini atlatabilecekleri konusunda da gençlere öğütler veren Yağcı çocukların en sevdiği dersleri kendi çocukluğundan örnekler vererek anlattı.
Yağcı’da sonra sahne alan Mert Yeşilyurt ise, programdan önce Bilecik gezisi yaptıklarını, Bozüyük’ün çok değerli bir tarihi mirasa sahip olduğunu belirterek yapmış oldukları bu söyleşi programlarının nasıl başladığını anlattı.
İnsanlara Allah’ı, imanı, namazı, ibadetleri anlatmaya gayret gösteren, üslup ve esprileri ile dikkat çeken ekip, programın son bölümünde salondaki katılımcıların ve sosyal medya üzerinden canlı olarak sorulan soruları yanıtladı.
Programın sonunda konuşan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı “Bilgilenmek, anlatmak için de, anlamak için de çok önemli. Hem anlamaya çalışalım, anlayıp bilgilendikten sonra da çevremize bilgi verelim. Gün geçtikçe sıkıntıya düşüyoruz, gün geçtikçe üzülüyoruz. Çünkü gelen gençliğimiz hakikaten çok sıkıntılı. Biz okuyan bir millet değiliz, seyreden bir millet olduk, internet ve telefonu seviyoruz. Bu değerli arkadaşlarımız da internette bir ortam oluşturmuşlar. Bu ortamda sizlerle birlikte olmak, size biraz bilgi aktarabilmek için. Ne mutlu ki Allah yolunda olan bu değerli kardeşlerimiz bizleri bilgilendiriyorlar” diyerek programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Başkan Bakıcı, Yağcı ve Yeşilyurt’a Takdir Belgesi ile birlikte seramik tabak ve plaket takdim etti.

BilecikYerel Seçim Sonuçları

Bilecik Hava Durumu

9°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.