Bradley Cooper'a aşkla bakan Lady Gaga, aşk filmlerinin esas kızı olur mu?

Oscar töreninde Bradley Cooper ile beraber piyano başında göz göze şarkı söyleyen Lady Gaga, Cooper'a bakışlarıyla herkesi aşka inandırdı. Delici bakışlarıyla Bradley Cooper ve sevgilisi Irina Shayk'ın arasını açtığı söylenen Lady Gaga, "Rol yaptık" dedi. Rollerini gayet iyi yaptıkları da herkesin bu bakışmadaki tutkuyu gerçek zannetmesinden ve Irina Shayk'la empati kurma çabasından belli oluyor.

Bradley Cooper'a aşkla bakan Lady Gaga, aşk filmlerinin esas kızı olur mu?

"Bana öyle bakma, anlayacaklar"

"Bana öyle bakma, anlayacaklar"

Gaga ve Cooper, sahnede 'aşık çift' çift rolünü çok iyi yaptı. Hadi Bradley Cooper yılların oyuncusu, insan ondan bekliyor. Ama Lady Gaga gibi asıl işi oyunculuk olmayan birinin de bu kadar inandırıcı rol yapması beklenmedik bir durum. Hele hele 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında Oscar'a adaya olması bile bu kadar eleştirilmişken ve Gaga'nın oyunculuğu tartışma konusuyken...

O halde Lady Gaga eleştirildiği kadar kötü bir oyuncu değil diyebilir miyiz? Yoksa Bradley Cooper'dan ciddi ciddi etkilendi ve bakışlarını saklayamadı mı?

Açıkçası, sahnede hiçbir şekilde "Bana öyle bakma, anlayacaklar" tedirginliği yoktu. Bu bakışmanın, Lady Gaga'nın dediği gibi 'önceden çalışılmış bir pozisyon' olduğu belli oluyor.

Özetle, Lady Gaga ve Bradley Cooper'ın Oscar gecesindeki bakışma anlarını "Bana öyle bakma, anlayacaklar" değil de "Bana öyle bi' bak ki, anlasınlar" diye özetelemek daha doğru.

Birbirlerine aşık olduklarına hepimizin inanmasını istemişler ve bunu da başardılar.

Gözler oyunculuğun aynasıdır

Gözler oyunculuğun aynasıdır

Oyunculuk gerçekten de vücudun her bölgesini ve fonksiyonunu ayrı ayrı kontrol edebilme sanatı. Gözler ve bakışlar da bunun belki de en ustalık isteyeni. Neden? Çünkü gözler yalan söylemez.

Oyuncu olduğu iddia edilen birçok kişinin rol yapma çabasına her hafta çeşitli kanallarda ve her cuma vizyonda şahit oluyoruz. Üzgünmüş gibi bakayım derken kabızmış gibi bakarak, düşünceli rolü yapayım derken boş bakışlar atarak 'ileri oyunculuk teknikleri' sergileyen onlarca isim var.

Bu nedenle hem şarkı söyleyip hem de 'aşık' gibi bakmayı becerebildiği için Lady Gaga'yı tebrik etmek gerek. İlk başta bakışlarıyla yuva yıkacak zannedip eleştirilen Lady Gaga, meğer işinde gücünde bir insanmış. Bradley Cooper'a değil, şova ve sahneye aşıkmış.

Aşk filmlerinin unutulmaz Lady Gaga'sı

Aşk filmlerinin unutulmaz Lady Gaga'sı

Lady Gaga 'aşık' birinin bakışlarını yalnızca 3-5 saniyede bu kadar iyi verdikten sonra, onu bir aşk filminin esas kızı olarak görmeyi bekleyebiliriz. 

Daha önce ufak tefek rollerde oynayan Lady Gaga, ilk defa bir filmde başrol oyuncusuydu ve bu rolüyle de Oscar'a aday gösterildi. Her ne kadar Oscar'lık bir oyunculuk sergilemese de, aşık birini iyi yansıtması sebebiyle Hollywood'un yetenek avcısı yönetmenleri, gişede Lady Gaga'nın geniş hayran kitlesinden faydalanabilmek için ona özel bir aşk filmi çekebilir.

1-2 yıl içerisinde Lady Gaga'yı tüm o vamplığına rağmen yeni bir filmde 'derbeder aşık' rolünde izleyebiliriz. Belki de hem derbeder hem vamp bir kadını oynar.

Bu makaleye ifade bırak