Bromance'in kitabını yazan 14 erkek

Durun! Onlar aslında kardeşler... Birbirlerini çok seviyorlar, birlikte çok sık vakit geçiriyorlar, yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Kavga etseler bile hemencecik barışıyorlar. Kardeşliğin kitabını baştan yazıyorlar. Çünkü onlar ölümüne kankalar. Onlar 'bromance' yaşıyorlar. İki heteroseksüel erkek, adeta bir ilişki yaşar gibi her şeye rağmen birbirlerini seçiyor, asla araları bozulmuyor. Örnek mi istiyorsunuz? Buyrun beraber bakalım...

Bromance'in kitabını yazan 14 erkek

1- Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy

1- Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy

İki güzel kadının birbirini kıskanması durumu iki yakışıklı erkek için geçerli olmayabiliyor. Bunun en iyi kanıtı da Kıvanç Tatlıtuğ ve Çağatay Ulusoy. Her ikisi de yakışıklı, her ikisi de artık birer marka. İkili ABD'den Bodrum'a pek çok yere tatile gidiyor, birlikte fotoğraf çektirip sosyal medyadan paylaşmayı ihmal etmiyor. 

Tatlıtuğ, geçtiğimiz yıllarda Ulusoy için magazin basınına karşı arkadaşına siper olmuş ve "Hayır arkadaşlar, o haber yalan. Çağatay'ın yanındaki benim baldızım. Onun devam eden bir birlikteliği var" gibi über dostane bir açıklama yapma gereği duymuştu. Onların arkadaşlığı gerçekten takdir edilesi değil de ne?

2- Cem Yılmaz ve Ozan Güven

2- Cem Yılmaz ve Ozan Güven

Ozan Güven ve Cem Yılmaz'ın herkesi kendine hayran bıraktıran dostlukları da 'bromance' sınıfına giriyor diyebiliriz. 'Cem Yılmaz esprileri'ne herkes gülebilir, ancak Ozan Güven'in gülmesi muhtemelen Cem Yılmaz için "Evet bu çok iyi espriydi" dedirtiyordur.

İkili, el ele 'aşkitom' gezisi dahi yapmış, kardeşliklerinin bağını eşe dosta duyurmuştu, mutlaka hatırlarsınız. Yine bir süre önce sosyal medyayı bırakma kararı alan Cem Yılmaz'a en büyük destek de ilk dakika itibariyle Ozan Güven'den gelmişti.

3- Matt Damon ve Ben Affleck

3- Matt Damon ve Ben Affleck

Bromance tanımına belki de dünya üzerinde Matt Damon ve Ben Affleck kadar uyan iki erkek olamaz. Bakın sadece ünlü demiyorum, erkek diyorum. Çünkü onlar birbirleri için yaratılmış gibi. Kariyerlerindeki en büyük hatalarında dahi yaptıkları açıklamada birbirlerine destek oluyorlar.

Kameralara sık sık askerlik pozlarından hallice bir görüntüyle yakalanan ikilinin dostluğu herkesi kıskandıracak cinsten. Hollywood'u aşan, tüm dünyaya yayılan bu dostluğu ilgiyle takip ediyoruz.

4- Hüsnü Çoban ve Mesut Komiser

4- Hüsnü Çoban ve Mesut Komiser

'Arka Sokaklar' dizisinde Özgür Ozan'ın canlandırdığı Hüsnü Çoban karakteri ile Şevket Çoruh'un hayat verdiği Mesut Komiser arasında da güçlü bir bağ var. Yani düşünün, tam 14 sezon geçti ancak onlar halen daha birlikteler.

Aralarındaki kardeşlik bağının bitmesi imkânsız gibi.

5- Dr. House ve James Wilson

5- Dr. House ve James Wilson

House MD dizisinde karizmatik Hugh Laurie'nin canlandırdığı 'Dr. House' çoktan efsane bir karaktere dönüştü bile. Zor, geçimsiz, evlat olsa sevilmez, zeki ve müthiş bir mizaha sahip olan House'un kahrını çeken ise bir kadın değil.

Robert Sean Leonard'ın canlandırdığı James Wilson karakteri, House'un tüm zorlu zamanlarında yanında. House, akıl fikir almak istediğinde 'tanrı misafiri' gibi çat diye Wilson'ın evini basıyor. Wilson'ın kız arkadaşı olsun ya da olmasın!

Wilson ne yapıyor? "Başımın üstünde yerin var" diyerek House'a vakit ayırıyor. Çünkü onlar birbirlerini ölümüne seviyor...

6- Justin Trudeau ve Barack Obama

6- Justin Trudeau ve Barack Obama

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile eski ABD Başkanı Barack Obama geçtiğimiz yıllarda Montreal'de bir araya gelmişti. Lütfen şu fotoğrafa dikkatli bakabilir misiniz, rica ediyorum. Böyle içten bir gülümseme olabilir mi?

Sosyal medyada 'bromance' hashtag'leriyle paylaşılan bu kare için "Kendinize Trudeau'nun Obama'ya baktığı gibi bir erkek bulun" yorumları yapılmıştı.

7- J.D. ve Turk

7- J.D. ve Turk

2000'li yıllara damga vuran 'Scrubs' dizisinde Zach Braff'ın canlandırdığı 'J.D.' ile Donald Faison'ın oynadığı 'Turk' karakterleri arasındaki ilişki çok net bir şekilde bromance.

İkili, Bromance'in tanımına harfi harfine uyan dostluklarında asla boşluk bırakmıyor. Onlar adeta bir elmanın iki yarısı gibi...

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak