Gündem
14.03.2010 - 11:40 | Son Güncelleme: 14.03.2010-11:43

Bu adama dikkat!

İzmir'de Sivas Kangal cinsi köpeğe 3 gün boyunca tecaüz eden adam serbest kaldı. Hayvanseverler internette kampanya başlattı.

Sitene Ekle

İzmir'in Güzelbahçe İlçesi'nde dört yaşındaki Masum adlı Sivas Kangal cinsi köpek hamileyken uğradığı tecavüz yüzünden sadece yavrularını kaybetmekle kalmadı hayata da küstü.

Güzelbahçe'de Avukat Senem Avcı'ya ait dört yaşındaki Masum adlı dişi Sivas Kangal cinsi köpek tarlaların arasında metruk bir evde üç gün boyunca Mustafa Ataş adlı kişinin tecavüzüne uğradı. Eve kapatıldığı üç gün boyunca uğradığı sayısız tecavüz yüzünden karnında taşıdığı 9 yavrudan 2'sini düşüren Masum'un karnında ölen diğer yavruları da ameliyatla alındı. Yaklaşık bir haftadır şokta olan ve veteriner kontrolünde tutulan Masum hayata küstü, yemeden içmeden kesildi. Masum'a tecavüz ettiği ileri sürülen M.A. karakolka ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken Avukat Senem Avcı, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Masum'u çobanlardan aldığını söyleyen Avukat Senem Avcı, ``Masum evimizin yakınlarındaki çobanların köpeği idi. Ancak çobanlar herkesle çok iyi anlaştığı sakin olduğu için bakmak istemediler biz de onu sahiplendik evimize aldık. Geçen hafta iki gün ortadan kayboldu çok aradık ancak bulamadık. Geçen cumartesi günü çocuklar köpeği evimizin yaklaşık 50 metre uzağında tarlaların arasında olan metruk evde gördüklerini söylediler. Bunun üzerine ben evin oraya gittim. Kapı kapalıydı, bir delik vardı oradan baktığımda içeride bir adam gördüm. Eve döndüm babama söyledim. Babam gitti. Camdan baktığında adamın köpekle cinsel ilişkide olduğunu görmüş, bunun üzerine eşim de gittiğinde adam kaçmaya çalışmış bu sırada camdan düşmüş. Adamı yakaladılar ve karakola götürdüler. Hayvanlara tecavüz etmenin doğru dürüst bir cezası olmadığı için adam akşam serbest kaldı. Ben de şikayetçi oldum'' dedi.

Masum'un üç gün boyunca evde kilitli kaldığını ve uğradığı tecavüz yüzünden travma geçirdiğini ifade eden Avcı, ``Masumu ilk bulduğumuzda yürüyemez haldeydi, kanaması vardı, hamileydi 9 yavrusundan ikisini orada düşürmüştü diğerleri de içeride büyük zarar olduğu için karnında ölmüş Salı günü ameliyata alındı. Bütün organları zarar görmüş veteriner rahmini de almak zorunda kaldı. O günden beri tamamen hayata küstü, bize bile bakmıyor, doğru dürüst yemek yemiyor, sürekli minderinin üzerinde yatıyor. Veteriner hergün gelip kontrol ediyor'' diye konuştu.

Masum'a tecavüz eden Mustafa Ataş'ın cezalandırılması için çalışacağını sözlerine ekleyen Avcı, ``Bu bir ruhsal hastalık, kimseye zararı olmayan bir köpeğe bunları yapan başka ne yapmaz ki? Dava açıp emsal bir karar çıkarttırıp bu tür kişilerin cezalandırılmasını sağlamayı istiyorum'' dedi.

HAYVANSEVERLER KAMPANYA BAŞLATTI

Bu arada hayvanseverler bu olayla ilgili zanlının cezalandırılması için cumhuriyet savcılıklarına dilekçe verilmesi için internet üzerinden kampanya başlattı. Hayvanseverler bu tür olaylara 300 TL para cezası verildiğine dikkat çekti, hayvanseverlerin bu davaya müdahil olmasını istedi. Dilekçe örneğinde şu görüşlere yerverildi, "5199 sayılı kanunun 14/j maddesine göre, hayvana eziyet etmek, onunla cinsel ilişkiye girmek suçtur. Bufiil tıp dilinde `zoofili' (hayvanlarla cinsel ilişki) olarak adlandırılan ve parafili başlığı altında toplanan cinsel kimlik bozuklukları içine girmektedir. Bu bir ruh hastalığıdır. Kontrol edilmediği takdirde bu kişilerin sapkınlıklarını yine otokontrollerini kaybederek çocuklar başta olmak üzere insanlara yöneltebilecekleri göz önüne alınarak, şüpheli hakkında para cezasına ek olarak, kontrol altına alma, tedavi olma gibi yaptırımlarda uygulanmalıdır. Cezalandırılmadığı ve tedavi edilmediği sürece toplum sağlığını ve refahını tehdit eden şahıs hakkında şikayet zorunluluğu doğmuştur.''


Etiketler:
Bilgi YarışmasıHangi sınır kapısı Türkiye-Suriye sınırı üzerine kurulmuştur?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Spock ve Scott, hangi dizinin karakterleridir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX