Cumartesi

18.03.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 18.03.2017-2:30

Bu buluşmada hayal kırıklığı yok!

Bir internet sitesi, okurları adını ve kapağını görmedikleri, sadece konusuna dair ipuçlarına sahip oldukları kitaplarla buluşmaya çağırıyor

Sitene Ekle

Bilmediğiniz, tanımadığınız biriyle olan buluşmaya blind date deniyor. Acaba beğenir miyim gerilimini ve sürprizi bir arada barındıran “blind date”e çıkarıyor sizi blinddatewithabook.com internet sitesi. Ama bir kitapla! Nasıl yani?

Şöyle: “Kitabı kapağına göre yargılama” deyişini hayata geçiriyor Avustralya merkezli internet sitesi. Birçok yerde şubesi olan Elizabeth Bookshop ekibi klasikler, gizem, macera, aşk, bilimkurgu ya da genç yetişkin gibi birçok türde kitap arasından bazılarını seçiyor. Kitaplar özel ambalajıyla paketleniyor. Böylece kapağını görmeden, adını bilmeden alıyorsunuz kitabı. Ama her paketin üzerinde kitaba dair ipuçları yer alıyor. Sonuç olarak özlediğiniz dünyaca ünlü bir yazarın eski bir kitabı da çıkabilir şansınıza, hak ettiği değeri görmediği düşünülen romanlardan biri de...

Kitap kurtlarına güzel bir hediye

Avustralya’da kitapçıya gidip blind date with a book köşesinden kitabınızı alabiliyorsunuz. İnternet sitesi ise ipuçlarını tek tek okuyup ne tarz bir kitap istediğinize dair karar vermeye çalışmanız açısından çok daha kullanışlı bir ortam sunuyor. 

Farklı ülkelerde farklı kitapçıların da benzerlerini uyguladığı konsept sosyal medyada da gayet olumlu yorumlar alıyor. Instagram’da “Bir günde bu ikinci buluşmam” diyen de var, bu buluşmaya geç kalmak istemeyen de... Ayrıca hangi tarz kitaplardan hoşlandığını bildiğiniz birine hediye olarak tercih edilebilecek, sürprizi kendi içinde barındıran orijinal bir seçenek. İsterseniz kendinize bir sürpriz yapın, isterseniz sevdiklerinize. Üstelik hayal kırıklığı yaşama ihtimali çok daha az! 


Etiketler:
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.