Gündem
05.06.2009 - 00:40 | Son Güncelleme: 05.06.2009-0:43

Bu da TEM Polisi'nin lise açılımı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin polise karşı önyargılarını kırmak amacıyla başlattıkları bir dizi etkinliğin ilkinde Eyüp Refhan Tümer Lisesi öğrencilerini Boğaz turunda ağırladı

Sitene Ekle
Bu da TEM Polisi'nin lise açılımı

TAHSİN AKSU İstanbul

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü, sol eğilimli terör örgütlerinin mesken tuttuğu Gazi Mahallesi ve Alibeyköy gibi semtlerde okuyan lise öğrencilerine yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Öğrencilerin polise karşı önyargılarını kırmayı amaçlayan bu etkinliklerin ilki Boğaz’da gerçekleşti.
Eyüp Refhan Tümer Lisesi’nde okuyan yaklaşık 200 öğrenci, önceki gün Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı etkinlikte keyifli bir gün geçirdi. Eminönü’nden kalkan Tur-yol’a ait gezi teknesiyle Boğaz’a açılan öğrenciler bir yandan bol bol fotoğraf çektiler, bir yandan da kendileri için hazırlanan yiyecekleri afiyetle yediler.
Tekne Boğaz’ın serin sularında ilerlerken canlı müzik eşliğinde oyunlar oynayan gençler, polis ağabeyleriyle birlikte halay çekip eğlendi.

‘Polis görünce korkardık’
Öğrencilerden lise 1. sınıf öğrencisi Kübra Kural, televizyon kanallarında izlediği toplumsal olaylardan dolayı daha önce polise karşı önyargılı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Olaylarda sıradan vatandaşların da biber gazından etkilendiğini görünce çok öfkeleniyordum. Belki de bize küçüklükten beri hep kötü tarafları gösterildiği için bu önyargı oluştu. Ama bugün polis ağabeylerimizle birlikte güldük eğlendik. Önyargılarım da kırıldı.”
1. sınıfta okuyan Nuray Bayazıt ise küçük yaşlarda polis gördüğü zaman korktuğunu ifade ederek, şunları söyledi:
“Bize polisler kötü tanıtılmıştı. Ancak bugün bizi çok iyi ağırladılar. Bu tür etkinlikler polis hakkındaki önyargıların silinmesi için oldukça faydalı.”


Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Gemiler" adlı şarkısıyla tanınan sanatçı kimdir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX