Bu hafta en çok dinlenen 3 şarkı

Müzik piyasasında son gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyorum. İşte son günlerde en çok konuşulan üç şarkı...

Bu hafta en çok dinlenen 3 şarkı

1- Edis’in 'Banana' çılgınlığı

 

 

Geçen yılın şampiyonu olan Edis, ilklerin adamı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sosyal medya hesabından 'Banane' şarkısının klibi beğenmediği için çöpe atıp bir daha çektiğini duyurmuştu. Neticede klip bitti ve son rötuşları yapıldıktan sonra yayına girdi. 

 

 

Yayınlanmadan önce Edis’in muzu telefon gibi kullandığı görsel büyük ses getirdi. Hatta "Muzun fiyatlarını ikiye katladı!" diye geyikler dönmeye başladı. Bizim Molatikler de bu konu hakkında düşüncelerini paylaştılar. Evet, ilginç ve dikkat çeken de bir görsel... 

Bu şarkı 'Çok Çok' kadar dinlenir, listeleri zorlar, playlist'lerin yeni gözdesi olur. 

 

2- Aynur Aydın’dan 'Düşüne Düşüne'

 

Geçtiğimiz aylarda yayınladığı 'Salla' şarkısıyla ikinci baharını yaşayan Aynur Aydın, çok gecikmeden yeni bir tekli daha yayınladı. Sözü ve müziği Çağrı ve Berk Telkıvıran’a, düzenlemesi Çağrı Telkıvıran’a ait 'Düşüne Düşüne'ye bir de klip çekildi. Nihat Odabaşı yönetmenliğindeki video, tam olması gerektiği gibi şarkıya uygun ve son derece sade. Aydın iyi şarkılar yakalayıp, doğru aranjörlerle hareket ederse bu yılın parlayan yıldızlarından biri olabilir.

 

3- Ayşe Hatun Önal'ın 'Katakulli'si

Ayşe Hatun Önal son dönemlerde iyi işler çıkarıyor. Canı bir şeyler yapmak istediğinde araştırıyor, çalışıyor, çekiyor... Ama maalesef çok fazla üreten biri değil. Bu özelliğini geride bırakıp işine daha fazla yoğunlaşmalı.

Ayşe Hatun Önal son albümü 'Selam Dengesiz'in ardından yeni müzik şirketine transfer oldu ve DMC etiketiyle yeni teklisi 'Katakulli'yi yayınladı. Şarkı klasik Ayşe Hatun Önal hitleri arasına girebilir ama stüdyoda seslendirirken Mabel Matiz'in vokaline çok bağlı kaldığını söylemem lazım. Vallahi şarkıyı biraz yavaşa aldım öyle dinledim. Tek eleştirim budur.  

furkancanhazar@gmail.com

 

 

Bu makaleye ifade bırak