Bu hafta vizyona giren 10 film (12 Temmuz 2019)

Hafta sonu hangi filme gideceğine karar veremeyenler için kullanışlı bir rehber! Molatik'in bu haftaki favorisi, Fransız yazarın gerçek hikayesini anlatan 'Colette'... İyi eğlenceler!

Bu hafta vizyona giren 10 film (12 Temmuz 2019)

1- Ölümcül Sular (Crawl)

1- Ölümcül Sular (Crawl)

Yönetmen: Alexandre Aja
Oyuncular: Kaya Scodelario, Barry Pepper, Ross Anderson 
Tür: Korku
IMDB Puanı: 7.1

Florida’da kasırga sonucu genç kadın, bölgedeki diğer sakinler gibi evini terk etme emrine uyar. Kasırga yaklaşırken botuna atlayıp kaybolan babasını aramaya çıkar. Bölgeyi sel basmaya başladığında babasını ve köpeğini bulan genç kadın, yaralanmış olan babasını kurtarmaya çalışırken kendisini su altında kalan bir evin içinde bulur. Eve hapsolan baba-kız kısa süre sonra korkulması gereken tek şeyin kasırga ve sel olmadığını fark eder. Azgın suların içinde devasa bir timsah sürüsü dolaşmaktadır. Baba kız, Florida'nın en vahşi ve korkulu avcılarına karşı savaşmak zorundadırlar.

2- Kaçış Planı 3 (Escape Plan: The Extractors)

2- Kaçış Planı 3 (Escape Plan: The Extractors)

Yönetmen: John Herzfeld
Oyuncular: Sylvester Stallone, Dave Bautista, Harry Shum Jr. 
Tür: Aksiyon, Gerilim
IMDB Puanı: 4.4

Teknoloji güvenlik şirketinin uzmanlığı yürüten bir adamın kızı kaçırılır. Standart bir fidye isteme durumu gibi görünmektedir. Kızın sağ salim geri getirilmesi için güvenlik uzmanı Ray Breslin ve ekibinin yardımı istenir. Breslin ve ekibi olayla ilgili araştırma yaptıkça suçluların eski düşmanlarından birinin oğlu olduğunu keşfederler. Kaçırılan kızın, 'Şeytan'ın İstasyonu' olarak bilinen bir Letonya hapishanesinden kurtarılması gerekmektedir. Ekip işi aldıktan sonra Breslin'in kız arkadaşı da kaçırılıp aynı hapishaneye götürülür. Breslin ve ekibi düşmanlarıyla yüzleşmek ve zaman dolmadan rehineleri kurtarmalıdırlar.

3- Kıyamet Deneyi: Aporia (Aporia)

3- Kıyamet Deneyi: Aporia (Aporia)

Yönetmen: Rec Revan
Oyuncular: Aysel Yusubova, Parviz İsmayilov, Mubariz Samadov 
Tür: Korku

Bilinmeyen bir grup tarafından esir alınan kasaba sakinleri üzerinde yapılan deneyler, bir felaketler zincirinin de başlangıcı olur. Başarısız olan deneklerin kasaba dışında infaz edilmesine karar veren grubun elinden kurtulan Arvin ve Ejla bir çukurda saklanmayı başarırlar. Ölümden kurtulduklarını düşünen çiftin, kurtulmaları gereken bir durum daha vardır: Gün geçtikçe onlar için bir mezara dönüşen saklandıkları çukur...

4- Yuvaya Dönüş

4- Yuvaya Dönüş

Yönetmen: Hakan Kurşun
Oyuncular: Furkan Palalı, Megumi Masaki, Burhan Öcal 
Tür: Dram

1985 yılında İran-Irak Savaşı sırasında düzenlenen büyük bir operasyonla 215 yolcu İran’dan Türkiye’ye getirilir. Hayatları kurtulan bu yolcuların arasında Keiko adından Japon bir genç kız da vardır. Keiko, İran’da yaşadığı dönemde Türk Büyükelçiliği'nde görevli, özel kuvvetlerden Üsteğmen Zafer ile aşk yaşar. Ancak savaş, yollarının ayrılmasına neden olur. Zafer, sevdiği kadının hayatını kurtarmak için onu Türkiye’ye giden uçağa yetiştirmeyi başarır. Ancak bilmediği bir şey vardır: Keiko hamiledir. Keioko Türkiye’de kızı Yumi’yi dünyaya getirir. İran’dan ayrıldıktan sonra Zafer’den haber alamayan genç kadın için hayat sadece kızından ibarettir artık. Anne-kız birlikte geçirdiği 30 yılında ardından Keiko hayata veda eder. Arkasında gerçekleri anlattığı bir mektup bırakmıştır. Mektubu okuduktan sonra hayal kırıklığı yaşayan Yumi, babasından hesap sormak için onu bulmaya karar verir.

5- Ölü Adam (Dead Man)

5- Ölü Adam (Dead Man)

Yönetmen: Jim Jarmusch
Oyuncular: Johnny Depp, Gary Farmer, Crispin Glover 
Tür: Western, Dram
IMDB Puanı: 7.7

1800'lü yıllarda sıradan bir yaşam süren William Blake, farklı bir deneyim yaşamak için bilmediği bir yerde yeni bir hayata atılmaya karar verir. Bu yolculuk, onu hem fiziksel hem de ruhsal olarak değiştirecek bir deneyimin başlangıcıdır. Son derece kötü bir anında karşılaştığı 'Hiç Kimse' adındaki Amerikan yerlisi, Blake'in aynı isimdeki, ölmüş bir şair olan William Blake olduğuna inanır. 'Hiç Kimse' ile birlikte atılacağı bu yolculuk, William Blake'in bambaşka bir insana dönüşmesine neden olur.

6- Colette

6- Colette

Yönetmen: Wash Westmoreland
Oyuncular: Keira Knightley, Dominic West, Eleanor Tomlinson 
Tür: Dram, Biyografik
IMDB Puanı: 6.8

Fransız yazar Henry Gauthier-Villars ile evlendikten sonra Colette, Paris'e taşınır. Willy olarak tanınan kocası, kendi isminde yayınlanacak bir romanın gizli yazarı olarak Colette'i kullanmaya başlar. Çalışmaları başarı elde ettiğinde Colette, kocasının ona dayattığı edebi ve mecazi sınırlardan kurtulmaya çalışır. Artık kendi adına yazmanın ve yazdıklarını sahiplenerek topluma meydan okumanın zamanı gelmiştir... Fransız yazar Colette'in gerçek hikayesini anlatan bu biyografik film, haftanın en iyilerinden.

7- Cin Deresi "Müsfer"

7- Cin Deresi "Müsfer"

Yönetmen: İlker Tunçay
Oyuncular: Kenan Balık, Duran Gebeş, Gülçin Yıldız 
Tür: Korku

Uluslararası bir şirket yarışma organize eder. Yarışan grupların tespit edilmemiş arkeolojik kalıntılar bularak bir sunum hazırlanması gerekir. Grup üyelerinden Arda, ekibiyle araştırma yapmak için çocukluğunun geçtiği Bağırganlı Köyü’ne gider. 600 yıllık tarihi olan bu köye gelen ekip, Çakal Tepesi’ndeki dar geçitlerden geçerek Osmanlı zamanından kalma kaya limanına gitmeye çalışır. Çalışmalara başlamadan Arda, bulundukları yerle ilgili ekibi uyarmıştır. Ancak Murat'ın bir hata yapması hepsinin hayatını tehlikeye atar. Arda, Defne ve Sude, Cin Deresi’ni geçmek zorundadır ve burası en tehlikeli cin kabilelerinden olan Müsfer cinlerinin yuvasıdır.

8- Astronot Willy: Macera Gezegeni (Terra Willy)

8- Astronot Willy: Macera Gezegeni (Terra Willy)

Yönetmen: Eric Tosti
Oyuncular: Timothé Vom Dorp, Edouard Baer, Barbara Tissier 
Tür: Animasyon, Macera
IMDB Puanı: 6.6

Ailesiyle birlikte uzayda seyahat eden Willy, uzay gemisinde yaşanan bir sorun sonucu ailesinden ayrılmak zorunda kalır. Willy, uzay gemisinin kapsülüyle vahşi ve keşfedilmemiş bir gezegene iner. Hem gezegeni bilmemesi hem de ailesinin yanında olmamasından dolayı ne yapacağını bilemeyen Willy’ye, robot Buck yardımcı olur. Gezegenden kurtarılmayı bekleyen Willy, bu süreçte zorlu bir maceranın içine sürüklenir.

9- Amerikan Soygunu (American Animals)

9- Amerikan Soygunu (American Animals)

Yönetmen: Bart Layton
Oyuncular: Evan Peters, Blake Jenner, Barry Keoghan 
Tür: Polisiye, Dram
IMDB Puanı: 7.0

Sıradan yaşamlar süren dört genç, Amerika tarihindeki en büyük sanat hırsızlıklarından birini gerçekleştirmeye karar verir. Fakat hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve bu soygun denemesinin hayatlarına ne getireceği konusunda gençlerin aklında soru işaretleri oluşur. 4 arkadaşın heyecan verici gerçek hikayesi, haftanın en iyi filmlerinden biri.

10- Arkadaşımın Aşkı (Amoureux de ma femme)

10- Arkadaşımın Aşkı (Amoureux de ma femme)

Yönetmen: Daniel Auteuil
Oyuncular: Daniel Auteuil, Gérard Depardieu, Sandrine Kiberlain 
Tür: Romantik, Komedi
IMDB Puanı: 5.3

Editör Daniel, lise öğretmeni Isabelle ile evlidir. 50'li yaşlarını süren Daniel’in hayatı, yıllardır görmediği arkadaşı Patrick ile karşılaşınca değişmeye başlar. Daniel, arkadaşıyla yeniden bir arada olmaktan fazlasıyla memnun olur. Bu güzel tesadüfü bir akşam yemeğiyle taçlandırmak ister ve Patrick’i evine yemeğe davet eder. Daveti kabul eden Patrick, yemeğe 30’lu yaşlarında olan kız arkadaşıyla katılır. Yeni misafiri karşısında gören Daniel büyülenir. Ne kadar heyecanlandığını anlayan eşi İsabelle’in yanında, genç kadınla ilgili hayaller kurmaya başlar ve kendisini büyük bir maceranın içine atar.

Bu makaleye ifade bırak