Bu hafta vizyona giren 10 film (22 Mart 2019)

Hafta sonu hangi filme gideceğine karar veremeyenler için kullanışlı bir rehber! Molatik'in bu haftaki favorisi, korku sinemasında yeni bir akım başlatan yönetmen Jordan Peele'in yeni filmi 'Biz'... 

Bu hafta vizyona giren 10 film (22 Mart 2019)

​Ön yargılarınızı kırmamaya gönüllüyüz!

Ön/Yargı'nın bu bölümünde 22 Mart haftasında vizyona girecek üç filmin fragmanlarını inceledik: 'Us / Biz', 'Özgür Dünya', 'Soğuk İntikam'..

Bölümün sürprizi ise Quentin Tarantino'nun yeni filmi olan Bir Zamanlar Hollywood'da dan yayınlanan ilk fragman!

Ön yargılarınızı kırmamaya gönüllüyüz!

1- Kuzular Kurtlara Karşı 2 (Sheep and Wolwes: Pig Deal)

1- Kuzular Kurtlara Karşı 2 (Sheep and Wolwes: Pig Deal)

Yönetmen: Vladimir Nikolaev 
Oyuncular: Graham Halstead, Vladimir Chuprikov
Tür Animasyon, Macera
IMDB Puanı: 5.2

Kuzular Kurtlara Karşı 2, sürülerini dağıtmaya çalışan Gark ve kurt sürüsüne karşı zorlu bir mücadeleye girişen Gri ile kabilesinin hikayesini anlatıyor. Küçük bir kasabada, sessiz ve huzurlu bir yaşam süren kurt ve kuzular, herkesin dikkatini çeker. Onların bir arada mutlu mesut yaşaması pek görülen bir durum değildir.

Bir gün kara kurtların efendisi Gark, bu sürüyü dağıtmaya karar verir. Çünkü ona göre böyle bir durumun olması doğanın kanunlarına aykırıdır.

Gark, kara kurtları ile birlikte yola çıkar ve Gri'nin kabilesiyle zorlu bir mücadeleye girişir.

2- Özgür Dünya

2- Özgür Dünya

Yönetmen: Şevki Es, Faruk Aksoy
Oyuncular: Murat Serezli, Hayal Köseoğlu, İdris Nebi Taşkan 
Tür: Aile, Macera

Özgür Dünya, babası, arkadaşları ve özgürlüğü için mücadele etmek zorunda kalan genç bir kızın hikayesini anlatıyor. 

Genç kadın Aslı, ülkenin teknolojik gelişimi açısından önemli bir evreye şahit olmak üzeredir. Yeni bir oyun ülkeye bomba gibi düşmüştür. Yapay zeka ile yönetilen oyun, oyuncusuyla bütünleşip  aynı zihinde var olmaktadır. Oyuncusuyla yaşayan, oyuncusunu anlayan ama her zaman oyuncusundan birkaç adım önde olmakla tanıtılan oyun, aslında göründüğünden farklı bir şeydir.

Dünyanın kurtuluşu, babası, arkadaşları ve özgürlüğü için mücadele etmek zorunda kalan Aslı'nın ellerindedir. Aslı özel hayatındaki sorunları aşmalı, kendini kanıtlamalı ve özgürlüğü koruyacak bir kahramana dönüşmelidir.  

3- Biz (Us)

3- Biz (Us)

Yönetmen: Jordan Peele
Oyuncular: Lupita Nyong'o, Winston Duke, Elisabeth Moss 
Tür: Gerilim, Korku
IMDB Puanı: 7.6

Kendilerine tıptıp benzeyen davetsiz misafirlerine karşı hayatta kalma savaşı veren bir ailenin yaşadıklarını konu ediyor.

Adelaide ve Gabe Wilson birbirlerini ve ailelerini seven, huzurlu ve mutlu bir çifttir. Yorucu geçen bir yılın ardından çift çocuklarını da alıp yazlıklarına giderler.

Burada, geçmişte bir çeşit travma atlatan Adelaide, ailesinin başına bir şey gelebileceği konusunda paranoyaklaşmaya başlar. Gece çöktüğünde aile yolda el ele tutuşmuş 4 kişiyi görünce her şey daha paranoyak bir hal alır.

Evlerine yapılan saldırıyı savuşturamayan ailenin yaşayacağı en büyük dehşet ise evlerine giren bu 4 kişinin aslında kendilerinin kopyaları olmasıdır.

Birbirinin klonu gibi olan iki ailenin arasındaki en önemli fark, içlerinden yalnızca birinin hayatta kalabileceğidir...
 

4- Çat Kapı Aşk

4- Çat Kapı Aşk

Yönetmen: Erhan Baytimur
Oyuncular: Müge Boz, Jess Molho, Nergis Kumbasar 
Tür: Komedi, Romantik

Su, hayatının aşkının bir gün mutlaka kendisini bulacağına inanan hayalperest bir kadındır. Aras ise herkesten gizlemeye çalıştığı rahatsızlığından muzdarip olan genç bir avukattır.

Bir gün Su, Aras ile çarpışınca hayatının aşkı olabileceğini düşünür. Buna dair bir işaret bekleyen Su, çok geçmeden bir mucizeyle karşılaşır. Alt katına taşınan ve kendisinden gürültü yaptığı için şikayetçi olan komşusunu daha görmeden sinir olan Su, komşusunun Aras olduğunu öğrenir.

Beklenen aşk bacayı sarar ve Aras ile Su masalsı bir hikaye yaşamaya başlar.
 

5- Şeytan-i İns

5- Şeytan-i İns

Yönetmen: Gökhan Arı
Oyuncular: Emre Özmen, Derya Çavuşoğlu, Oğuz Şenol 
Tür: Korku

Şeytan-i İns, geçmişi hakkındaki gerçekleri öğrenmek için doğduğu köye geri dönen genç bir adamın hikayesini anlatıyor. 

Anne ve babası yıllar önce ölen Semih, anneannesiyle İstanbul'da yaşamaktadır. Semih'e, anne ve babasının trafik kazasında öldüğü söylense de, gerçekler başkadır.

Semih'in ailesi, 30 yıl önce işledikleri bir günah yüzünden ölmüştür. Semih bunu bilmese de, son dönemde tuhaf rüyalar görmeye başlayınca, geçmişini sorgulamaya başlar.

Doğduğu köye gitmeye karar veren Semih'e, sevgilisi Aylin ve arkadaşları Efe ve Burcu da eşlik eder. Ancak köye vardıklarında beklemedikleri durumlarla karşılaşırlar.

Semih başlarına gelen garip ve korkunç olaylardan kurtulmaya çalışırken, Salih adındaki bir adamın peşine düşer.

Salih, Semih'in aradığı tüm cevapları bilir ve geçmişteki günahların bedelini ödetmeye kararlıdır.

6- Soğuk İntikam (Cold Pursuit)

6- Soğuk İntikam (Cold Pursuit)

Yönetmen: Hans Petter Moland
Oyuncular: Liam Neeson, Tom Bateman, Tom Jackson 
Tür: Aksiyon, Dram
IMDB Puanı: 6.5

Soğuk İntikam, uyuşturucu baronu tarafından öldürülen oğlunun intikamını almaya çalışan bir babanın hikayesini anlatıyor.

Sessiz bir aile babası olan Nels, kar temizleyiciliği yaparak kasabanın kardan etkilenmemesini, yolların açık tutulmasını sağlar. Eşiyle turistlerin rağbet ettiği bir kasabadaki konforlu kulübede mutlu bir yaşam sürmektedir.

Bu sakin ve huzurlu kasabadan ayrılmasının sebebi, oğlunun bir uyuşturucu baronu tarafından öldürülmesidir. İntikam için katilin peşine düşer. Avcılık yeteneklerini kullanarak karteli parçalamayı amaçlar. Ancak yaptıkları, gangster Viking ile mafya patronu arasında bir savaşa yol açar. Neredeyse kimsenin yarasız ayrılamayacağı bir savaştır bu...

7- Ali

7- Ali

Yönetmen: Ramazan Özer
Oyuncular: Gürbey İleri, Hakan Meriçliler, Semra Dinçer 
Tür: Dram

Ali, mide kanserine yakalanan genç bir adamın yaşadığı zorlukları anlatıyor.

Ali'nin hastalığı, sadece kendisinin değil, babasının da hayatını değiştirir. Oğlunun iyileşmesi için elinden geleni yapan baba, bu süreçte günden güne tükenmeye başlar...

8- Anadolu Turnesi

8- Anadolu Turnesi

Yönetmen: Deniz Tortum, Can Eskinazi
Oyuncular: Cem Celal Bilge, Mert Coşar, Mustafa Aydın 
Tür: Belgesel

İstanbullu amatör bir rock grubu, Anadolu turnesine Bulabildikleri her mekanda  konser verirler. Atmosferik indie müziğini birçok insanın ilk defa dinlemesini sağlayan ve yeni hayranlar edinen grubun en büyük arzusu, müziklerini tüm ülkeye dinletebilmektir.

Grup üyeleri ve film ekibinin gözünden çekilen filmde, Türkiye’nin içinden geçtiği tarihi dönemeç de inceleniyor.

9- BABA 'Bu Alem Bi Alem'

9- BABA 'Bu Alem Bi Alem'

Yönetmen: Oğuz Yalçın
Oyuncular: İnan Ulaş Torun, Melih Çardak, Tarık Papuççuoğlu 
Tür: Komedi, Dram

Alemin 'babası' olmak için çabalayan Kamuran, bu işlerin bir sonunun olmadığını anlayınca her şeyden elini çekmeye karar verir. Artık illegal işlerden sıyrılıp kendisine yeni bir yaşam kuracak ve sadece yasal işlerle uğraşacaktır. Bu amaçla İzmir'deki kızlarına yakın olsun diye Seferihisar'a taşınır.

Kamuran'ın eski eşi Zeynep ise hayatını kızlarına adayan bir annedir. Büyük kızı Yağmur'u okutup doktor olmasını sağlamış ama küçük kızı Damla'yı meslek sahibi yapamamıştır.

Kamuran'ın bunca yıl kızlarından uzakta oluşu iyice aralarını bozmuştur.

Bir şekilde gönül almayı başaran Kamuran, şimdi gerçek bir zorlukla karşı karşıyadır: Zor olan alemin babası olmak değil, kız babası olmaktır.

10- Mirai

10- Mirai

Yönetmen: Mamoru Hosoda
Oyuncular: Moka Kamishiraishi, Haru Kuroki, Gen Hoshino 
Tür: Animasyon, Aile
IMDB Puanı: 7.1

Mirai, aileye katılan yeni bebekle başa çıkmaya çalışan 4 yaşındaki bir çocuğun hikayesini anlatıyor.

Küçük Kun, 4 yaşına kadar ailenin gözdesi olmuştur ama kardeşi Mirai doğunca herkes onunla ilgilenmeye başlar. Kardeşini kıskanmaya ve kendisini yalnız hissetmeye başlayan küçük çocuk, bir gün bahçede tek başına oynarken gizemli bir yer keşfeder. Bu yer sayesinde zamanda yolculuk yapabilecektir.

Keşfettiği şeyi anlamaya çalışırken, bir anda annesinin küçük bir kız, babasının ise genç bir adam olduğu döneme gider. Burada birbirinden farklı maceralara sürüklenen Kun, arklı bir bakış açısına sahip olur ve iyi bir abi olmaya çalışır.

 

Bu makaleye ifade bırak