Bu hafta vizyona giren 7 film (11 Ocak 2019)

Hafta sonu hangi filme gideceğine karar veremeyenler için kullanışlı bir rehber! Molatik'in favorisi, Haruki Murakami'nin kitabından uyarlanan 'Şüphe'...

Bu hafta vizyona giren 7 film (11 Ocak 2019)

1- Dalavere

1- Dalavere
Bu hafta vizyona giren 7 film arasında Dalavere, tek yerli yapım.

Komedi türündeki filmim konusu şöyle: Enişte Münir ile araba kiralama şirketinde çalışan Baybars'ın hayatı, eniştesinin arabasının çalınmasıyla değişir. Çalınan arabayı bulmak için, İstanbul'dan Bodrum'a gelen Baybars ve Münir'in mafya değiş tokuşu arasında kaldıklarından haberleri yoktur. Olay anlaşıldığında otelde yaşanan yanlışlıklar, işin içinden çıkılmasını zor hale getirir.

Dalavere filmi oyuncu kadrosunda; Ali Çatalbaş, Erdağ Yenel, Mehmet Ali Kaptanlar, Abidin Yerebakan, Hüseyin Elmalıpınar, Serdal Genç ve Bahtiyar Engin bulunuyor. 

2- Lanetli Sular
 

2- Lanetli Sular<br />
&nbsp;
Lanetli Sular, bu hafta vizyona giren filmler arasındaki tek korku yapımı. Yönetmen koltuğunda, Georges Padey oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Dennis Mencia, Raul Walder, Sean Ormond, Josephine Phoenix, Natalie Blackman ile Rene Mena bulunuyor.

Lanetli Sular'da; arkadaşının havuzunda şeytani varlık tarafından saldırıya uğrayan Sara'nın verdiği mücadele anlatılıyor.

3- Robin Hood
 

3- Robin Hood<br />
&nbsp;
Robin Hood, zenginden alıp fakire veren bir halk kahramanıdır. İngiliz halk hikayelerinde önemli bir yeri bulunan Robin Hood'u anlatan filmin başrolünde Taron Egerton var. 

Macera ve aksiyon türündeki yapımın yönetmen koltuğunda, Otto Bathurst oturuyor. Filmde, Robin Hood'un Haçlı Seferleri dönüşü ele anlatılıyor.

4- Ralph ve İnternet
 

4- Ralph ve İnternet<br />
&nbsp;
Haftanın animasyon türündeki filmi ise; Ralph ve İnternet. 

Ralph ve İnternet; 2012 yılında vizyona giren Oyunbozan Ralph filminin devamı. Yapımda; video oyun salonundan internetin uçsuz bucaksız dünyasına giriş yapan video oyunlarının sözde kötü karakteri olan Ralph ile uyumsuz arkadaşı Vanellope von Schweetz'in başından geçenler anlatılıyor. 

5- Şüphe
 

5- Ş&uuml;phe<br />
&nbsp;

Şüphe filmi, Haruki Murakami'nin 'Barn Burning' adlı kısa öyküsünden uyarlandı. Cannes'da iki ödül alan film; kurye olarak çalışan Jongsu'nun, eski komşusu Haemi ile karşılaşması sonucunda gelişen olayları anlatıyor.
Chang-dong Lee'nin yönetmen koltuğunda oturduğu Güney Kore yapımı filmin oyuncu kadrosunda ise; Ah-in Yoo, Steven Yeun, Jong-seo Jeon gibi isimler var.

6- Replikalar
 

6- Replikalar<br />
&nbsp;
Bilim kurgu türündeki Replikalar adlı filmin başrolünde Keanu Reeves var. Filmde; insan klonlama çalışması yapan Will Foster'ın, kaybettiği eşi ve çocuklarını geri getirebilme çabası işleniyor.

Yönetmen koltuğunda 2008 yapımı 'Hain' filmi ile tanınan Jeffrey Nachmanoff oturuyor. 

7- Creed 2: Efsane Yükseliyor
 

7- Creed 2: Efsane Y&uuml;kseliyor<br />
&nbsp;
Filmin başrollerini; Sylvester Stallone ve Michael B. Jordan paylaşıyor. 2015 yapımı 'Creed: Efsanenin Doğuşu' adlı filmin devamı olan yapımda; Adonis Creed ve Viktor Drago karşılaşması anlatılıyor. 

https://twitter.com/bisosyologderki
Bu makaleye ifade bırak