Bu hafta vizyona giren 8 film (17 Mayıs 2019)

Hafta sonu hangi filme gideceğine karar veremeyenler için kullanışlı bir rehber! Molatik'in bu haftaki favorisi, Melih Cevdet Anday’ın aynı isimli tiyatro metninden sinemaya aktarılan 'İçerdekiler'... 
 

Bu hafta vizyona giren 8 film (17 Mayıs 2019)

1- UglyDolls 

1- UglyDolls 

Yönetmen: Kelly Asbury
Oyuncular: Kelly Clarkson, Nick Jonas, Pitbull 
Tür: Animasyon, Müzik
IMDB Puanı: 4.5

Garipliklerin sevildiği, farklılıkların kutlandığı Uglyville kasabasında yaşayan özgür ruhlu Moxy ve UglyDolls dostlarının günleri, koşuşturma ve neşeyle geçer. Moxy, kasabadaki hayatından ne kadar mutlu olsa da, dağın diğer tarafından ne olduğunu merak eder. Yakın arkadaşlarından oluşan bir grup kuran Moxy, diğer tarafta ne olduğunu öğrenmek için yola çıkar. Ekip, dağın diğer tarafına vardıklarında bambaşka bir dünya keşfeder. Moxy ve arkadaşları büyülenir. Fakat burası, pek de düşledikleri gibi değildir. Daha geleneksel oyuncakların eğitim gördüğü ve mezun olmalarının ardından gerçek dünyaya giderek kendilerini sevecek bir çocuk aramaya başladığı bu şehri 'mükemmel oyuncak' Lou yönetmektedir. Ekip burada farklı olmanın getirileriyle yüzleşirken, bir yandan da sevilme isteklerinin gerçekleşmesi için mücadele etmek zorunda kalır. Nihayetinde, harika olmak için mükemmel olmanız değil, kendiniz olmanız gerekir! 
 

2- Kim Daha Mutlu

2- Kim Daha Mutlu

Yönetmen: Hakan Haksun
Oyuncular: Serenay Aktaş, Ecem Özkaya Üstündağ, Emre Kıvılcım 
Tür: Romantik, Komedi 

Bilge, mutluluğun sırrının evlilikte olduğunu düşünen genç bir kadındır. Evleneceği günü sabırsızlık bekler, yakın zamanda nikah masasına oturacak olan Şükran’ın yerinde olmak ister. Evlendiği için Bilge’nin gıpta ettiği Şükran, sahip olduğu şeylerle yetinemez. Sürekli kendisinde olmayan şeylerin sıkıntısını yaşar. Şükran ve Bilge’nin mükemmel evliliğe ve aileye sahip olduğunu düşündüğü Aylin’in derdi ise diğerlerinden farklıdır.
 

3- Bisikletler (Bikes)

3- Bisikletler (Bikes)

Yönetmen: Manuel J. García
Oyuncular: Carlos Latre, María Querol, Anabel Alonso
Tür: Animasyon
IMDB Puanı: 4.3

Yaşamak, çalışmak ve eğlenmek için harika bir yer olan Spokesville; ormanlar, nehirler ve dağların arasında konumlanmış çok özel bir kasabadır; özellikle de sevimli bisikletler için... Cesur ve sevimli kahramanımız Speddy, yerel bir postaneden çalışan bir dağ bisikletidir. En iyi arkadaşları belgesel çekmeyi hayal eden şehir bisikleti Pinion, bir tamirci atölyesini yöneten neşeli bisiklet pompası Gassy ve düşündüğünü söylemekten çekinmeyen güzel ve zeki kız bisikleti Montana’dır. Büyülü ve renkli bir şehirde yaşayan bisikletler, temiz havadan ve temiz sokaklardan dolayı mutlulardır; ta ki daha önce kimsenin bilmediği bir cihaz şehre gelene kadar... Bu cihazın şehre gelmesiyle kasaba kirlenmeye başlar. Kasabayı korumaya kararlı olan Speddy, arkadaşlarıyla heyecanlı bir maceraya çıkar.
 

4- Lanetli Kapı 'Paranormal Orman' (Door in the Woods)

4- Lanetli Kapı 'Paranormal Orman' (Door in the Woods)

Yönetmen: Billy Chase Goforth
Oyuncular: Katherine Forbes, CJ Jones, Jennifer Pierce Mathus 
Tür: Gerilim, Korku
IMDB Puanı: 5.6

Küçük bir kasabada yaşayan ailenin hayatı, ormanda gizemli bir kapı bulmalarıyla değişir. Hayatları kötüye gitmeye başlayan aile, kapının sırrını öğrenmeye karar verir. Keşfettikleri şey, sadece artık kullanılmayan bir kapı mı, yoksa kimsenin öğrenmek istemeyeceği karanlık bir gerçeğe açılan bir kapı mı?
 

5- Masumiyetin Dayanılmaz Çekiciliği (Blanche Comme Neige)

5- Masumiyetin Dayanılmaz Çekiciliği (Blanche Comme Neige)

Yönetmen: Anne Fontaine
Oyuncular: Lou de Laâge, Isabelle Huppert, Charles Berling 
Tür: Komedi
IMDB Puanı: 5.4

Genç ve güzel bir kadın olan Claire, kötü üvey annesi Maud tarafından işletilen babasının otelinde çalışır. Maud’un güzelliği, üvey annesinin kıskançlığına neden olur. Claire’a genç bir adam aşık olunca Maud’un kıskançlığı katlanıp öfkeye dönüşür ve kızı evden kovar. Sokakta kalan genç kız, kendini özgür hissedebileceği bir sığınak bulur. Üvey annesinin katı kurallarından sonra kurduğu yeni dünya tamamen farklıdır. Ona bu dünyanın kapılarını açan ise 7 yabancıdır.
 

6- Ne Olur Gitme

6- Ne Olur Gitme

Yönetmen: Yüksel Torun
Oyuncular: Yusuf Atala, Eren Vurdem, Gaye Turgut Evin
Tür: Dram  

Eski kiralık katil Kudret, artık 60'lı yaşlardadır. Bu kirli dünyayı bırakmaya karar verip yeni bir hayata başlamak için küçük bir kasabaya yerleşerek, burada basit ama mutlu olabileceği bir dünya kurar. Ancak eski hayatının izlerini silmeye çalışsa da geçmişi peşini bırakmaz. Sırların ortaya çıkmasıyla birlikte kendisini olayların içinde bulur. 
 

7- İçerdekiler

7- İçerdekiler

Yönetmen: Hüseyin Karabey
Oyuncular: Caner Cindoruk, Settar Tanrıöğen, Gizem Soysaldı 
Tür: Dram

Darbe döneminde iktidarın söylemine karşı bildiri dağıtan bir öğretmen gözaltına alınır ve kimseyle görüşmesine izin verilmez. Hakkında tutuklama kararı çıkmadan, siyasi şube başkomiseri tarafından 185 gün sorgulanır. Büyük bir psikolojik savaşa maruz kalan öğretmen, karısıyla görüşme şansı yakaladığında kendisini bambaşka bir durumunda bulur. 
 

8- Gün Batımı (Sunset)

8- Gün Batımı (Sunset)

Yönetmen: László Nemes
Oyuncular: Juli Jakab, Vlad Ivanov, Evelin Dobos 
Tür Dram
IMDB Puanı: 6.5

Irisz Leiter, ailesine ait olan şapka fabrikasında çalışmayı hayal eden genç bir kadındır. Hayallerini gerçekleştirmek, kendi soyadını taşıyan dükkanda çalışmak için Budapeşte’ye gelir ama burada istemediği bir durumla karşı karşıya kalır. Şapka dükkanının yeni sahibi Oszkar Brill, geçmişteki olayların ardından, genç kızın yanında çalışmasını istemez. Oszkar tarafından geri gönderilen Irisz, şehri terk etmemeye kararlıdır. Geçmişine ait gerçekleri öğrenmeye kararlı olan genç kadın, geçmişin sırrını ortaya çıkarabilecek tek kişi olan Kálmán Leiter’ın peşine düşer.  I. Dünya Savaşı’nın ortasındaki Budapeşte’nin karanlık sokaklarını Kalman’ı bulmak için adım adım dolaşan Irisz, bu süreçte ayakları yere basan korkusuz bir kadına dönüşür.
 

Bu makaleye ifade bırak