Pazar

13.05.2018 - 01:30

Bu isimleri çok sık duyacağız

Sitene Ekle
Son durum  |  Çağdaş Ertuna cagdas.ertuna@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Yaza sayılı gün kalmasıyla gündemimizde yeni mekanlar öne çıkıyor. Hem İstanbul’da, hem Bodrum-Hisarönü hattında işte bu yaz en çok konuşacağımız mekanlar…

Naavah: Los Angeles’ta Soho House West Hollywood’un sevilen restoranı Naavah, Tepebaşı’na Soho House İstanbul’un terasına geliyor. Ortadoğu mutfağıyla öne çıkan restoran, pazartesi akşamı itibarıyla resmen açılıyor. 

Nusr-et Kapalıçarşı: Nusr-et fenomeni dünyada hızla devam ediyor. Miami’den sonra New York’ta da Nusr-et çok başarılı oldu. Bu hafta itibarıyla ise Kapalıçarşı’da Sandal Bedesteni’nde Nusr-et açıldı. Tarihi çarşıda Nusr-et’le karşılaşmak özellikle turistler için şaşırtıcı ve sevindirici olacak.

Duble Meze 2: Modern meyhane akımının öncülerindendi Tepebaşı’ndaki Duble Meze, şimdi Karaköy’de ikinci şubesiyle karşımıza çıkıyor. Peki ama nerede? Ferah Feza’nın eski yerinde. 

Gab Foods: Gabriela Palatchi Elhadef’in Arnavutköy Kuruçeşme hattında açtığı sağlıklı yaşam mekanı çoktan sağlıklı yaşam meraklılarının gözdesi oldu. Şehrin ilk paleoya uygun beslenenlerinin yeri. Tek sorun, fiyatlarının yüksek olması. Ama malum şu anda en büyük lüks sağlıklı beslenmek.

Markus Prime Rib Society: Maslak Atatürk Oto Sanayi’de Sanayi 313 ile başlayan değişim hızla devam ediyor. Karakter sahibi mekanlar açılıyor; sadece hikayeleri olan objelerle süslenmiş ambiyanslarıyla değil, yemekleriyle de sanayiye getirdikleri farklı kitleyle de öne çıkıyorlar.

Tatilde bizi neler bekliyor?

Manos: Simi’nin popüler restoranı Manos’un Türkiye’ye ne zaman geleceğini yıllardır konuşuyoruz. İstanbul mu Bodrum mu derken Manos bu yaz Hisarönü’nde DMaris’te. Üstelik DMaris’teki diğer restoranları da düşününce -bkz. Rüya, Zuma, Nusr-et, La Guerite…-bu kadar çok uluslararası restoran markasını aynı çatı altında buluşturan başka bir otel daha yok.

La Guerite: Film festivalinin açılışıyla gözler Cannes’a çevrildi ve Cannes’ın ve St. Barths’ın en popüler mekanlarından biri La Guerite. Pascal Ramette ve David Barokas’ın La Guerite’i şef Yannis Kioroglou’nun Akdeniz mutfağı ağırlıklı mönüsüyle dikkat çekiyor. La Guerite, bu yaz itibariyle DMaris’te. Bakarsınız daha sonra İstanbul’a da gelir…

Serafina Mare: Akmerkez’deki sevilen İtalyan restoranı Serafina, Vadistanbul’daki şubesinden sonra şimdi de bu yaz Bodrum’da hem yemekleriyle hem de plajıyla öne çıkacak. Serafina Mare, 15 Haziran’da Gündoğan’da açılıyor. 

Angie Yalıkavak: Bebek’e taze kan getiren Angie, yazın Bodrum Yalıkavak’a geliyor, Fenix’e komşu. Bu yaz belli ki Yalıkavak Marina yine çok popüler olacak.

People Bodrum: Geçen yaz Yalıkavak’ın en popüler mekanlarından olmuştu Hazine. Jüpiter Group, X Beach ve Hazine’den sonra şimdi de People’ı Bodrum’da açıyor. Bu sefer Yalıkavak’ta değil, Göltürkbükü’nde Kuum Beach’te. Canlı müzik seçeneklerine bir yenisi daha ekleniyor.

Martinez Türkbükü: Akmerkez’deki mekanın yazlığı bu yaz Türkbükü’nde Bella Sombra otelde açılıyor.

©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.