Bu kadar güzel olmak zorundalar mı?

Son yıllarda olan bütün Miss Turkey yarışmaları bizi tatmin etmiyor farkında mısınız? Hepsinde bir kusur arıyoruz, görüyoruz, buluyoruz. Kısacası ''off evet çok güzel be!'' diyemiyoruz. Tamam her şey güzellik değil, tamam bir bütün olarak görüyoruz. Gerçekten donanımlılar mı?  Biz o eski heyecanı hissedemiyoruz artık!

Bu kadar güzel olmak zorundalar mı?

Bu estetik kaygısı ne olacak

Bu estetik kaygısı ne olacak

Katılanlar mı bizim gözümüze hitap etmiyor? Yoksa güzel bulsak da hepsin de bi' estetik mi arıyoruz? Gözardı edemeyeceğim bu durumu! Güzellik yarışması diyoruz, estetiği yaptıran koşuyor! Vay çok iyi kadın, muhteşem diyoruz; 5 10 gün sonra fotoğrafları bir ifşalanıyor doktorun başarısını tebrik etmekten başka geriye bir şey kalmıyor!
 

Doktorların başarısını da unutmamak lazım

Doktorların başarısını da unutmamak lazım

Kimse kusura bakmasın ama bu durum biraz da paranız varsa güzelsinize girmiyor mu? O ödülü verirkn doktorunu da ihmal etmemek gerekiyor bence(!) En azından bi' plaketi çok görmeyelim ya...
 

Büyük cesaret işi

Büyük cesaret işi

Bir de şöyle bir durum var bunu da gözardı edemeyeceğim. Sosyal medyanın gücü gibi bir gerçek de var ortada. Sorun şu ki tamamen ters de tepebiliyor. Bazen gerçekten o kadar acımasız eleştiriler oluyor ki hatta bunlara hakaret de diyebiliriz.
Potansiyeli olanın bile sırf bu şekilde malzeme olmak istemeyip katılmak istemediğini düşünüyorum aslında. İfşalanmayıda düşürsek bulundurursak baya cesaret işi.
 

Vezir olmak isterken...

Vezir olmak isterken...

Güzellikse olay işlemden geçmek bana çok saçma geliyor ya! Hani sen seçil güzel sonra yine yaptır. Yanlış anlaşılmasın estetiğe asla karşı değilim. Hakkıyla yapıldığı takdir ediyorum; saygı ve hayranlık duyuyorum. Ama bu olay o kadar ince bi' çizgi ki insanı vezir de ediyor rezil de aman dikkat diyeyim!

Sosyal medyanın gücünü ne yapacağız?

Sosyal medyanın gücünü ne yapacağız?

Peki bu herkesin giderek birbirine benzemesi? Burun estetiği eskiden bi' lükstü. Sadece ünlüler falan yaptırırdı. Şimdilerde burnunu yaptırmayan sayılı insanlar kaldık, lütfen birbirimize sahip çıkalım. Daha önce de söylediğim gibi estetiğe asla karşı değilim bir insan kendini nasıl mutlu ediyorsa öyle yaşamalı. Sadece değinmek istediğim konu başkalarının düşüncelerini bu kadar kabullenip ya da kabullenmek zorunda hissedip ona göre hayatına şekil vermek...
 

Hayatlarımızı etkiliyor

Hayatlarımızı etkiliyor

Zaten bu instagram hayatımıza girdi gireli güzellik algımız değişti, evrilleşti resmen. 
İnsanlar orada o kadar güzel, o kadar mutlu o kadar iyi bi' hayat yaşıyorlar ki asabımız bozuluyor. Sonra kendimizi teselli ederken buluyoruz. Bunlar estetik, bunlar yalan, sho var shop! O kadar çok güzel görüyoruz ki Miss Turkey hak getire. Belki de bu yüzden estetik olayına dur demiyorlar. Düşünsene onu da kaldırsalar vay halimize!
 

Alkışlar cesaretinize gelsin

Alkışlar cesaretinize gelsin

Neyse ki bu seneki Miss Turkey güzelimiz Simay Rasimoğlu'nun çok geçmeden kundakdaki haline kadar inilmişve bir estetikle karşılaşılmamış.İçimize su serpildi(!) İlk üçe girebilen, giremeyen bütün kızlara katılma cesaretini gösterebildikleri için tebrik ediyorum!
 

Bu makaleye ifade bırak