Bu ödüllerin bir anlamı var mı? Yılın komedyeni: Enis Arıkan!

Sinema ve televizyon dünyasında adını duyurmak istiyorsan dahil olman gereken birkaç grup var. Bunlardan ilki, 'Gülse Birsel grubu'. Yani Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan, İrem Sak, Derya Karadaş, hatta Gonca Vuslateri'nin dahil olduğu bu ekip, Gülse Birsel sayesinde şöhret kazananlardan...

Bu ödüllerin bir anlamı var mı? Yılın komedyeni: Enis Arıkan!

Geçtiğimiz günlerde GQ Türkiye Men Of The Year 2018 ödülleri sahiplerini buldu. Yılın komedyeni ödülünü kazanan Enis Arıkan'ı öncelikle tebrik ediyorum. Ne kadar haklı bir ödül olduğu konusu göreceli olduğu için burada fazla değinmeyeceğim. Hatırlarsanız geçmiş bir ödül töreninde Pınar Altuğ, 'yılın en iyi komedi kadın oyuncusu' ödülünü almıştı. Yanlış anlaşılmasın, kıyaslama yapmıyorum. Sonuçta Enis Arıkan'ın gülme ve güldürme amacı olduğunu hepimiz biliyoruz.

 

 

 O da, Gülse Birsel’in sektöre kazandırdıklarından aslında. Jet Sosyete'de canlandırdığı Tony rolüyle daha çok tanıdık kendisini. Jet Sosyete, sosyal medya paylaşımları, Alice müzikali derken GQ ödülünü de kaptı. Bunun bir başarı göstergesi olduğu aşikar.

 

Öncü liderin arkasında birleşen, fırsat verilen insanlar...

Sinema ve televizyon dünyasında adınızı duyurmak istiyorsanız dahil olmanız gereken birkaç grup var. Bunlardan ilki, 'Gülse Birsel grubu'. Yani Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan, İrem Sak, Derya Karadaş, hatta Gonca Vuslateri'nin dahil olduğu bir ekip... Ardından Cem Yılmaz grubu ve Yılmaz Erdoğan grubu geliyor tabii. Yılmaz Erdoğan'ın oyuncuları projeye göre biraz daha değişkenlik gösterse de, Cem Yılmaz grubunun olmazsa olmaz oyuncuları olduğu bir gerçek. Her projede mutlaka rol veriliyor kendilerine. Bir de Acun Ilıcalı grubu var ama kulvarlar farklı tabii. Büyük ihtimalle geçmiş zamanlarda da durum böyleydi. Öncü liderin arkasında birleşen, fırsat verilen insanlar... Her sektörde durum aynı aslında. Başa geçen ekibini kuruyor. Önemli olan yalnız olmamak, bir yere dahil ve ait olabilmek. 

 

 

GQ Türkiye Men Of The Year 2018 ödül töreni, sanat camiasının önde gelenlerini bir araya getiren güzel bir organizasyondu. Ödül alan tüm ünlüler bu ödülün ayrıcalıklarından ve öneminden bahsetti. Oysa ki diğer ödül törenlerinde de aynı önemi vurgulamışlardı. Şöyle bir gerçek var ki, layık görüldüğümüz her ödül değerlidir. Bu nedenle farklı ödül törenlerinde kurulan aynı cümlelerin inandırıcılığı yok. 

Komedi oyunculuğu, belki de başarı ve beğeni kazanmanın en zor dalı. O yüzden çok da sanatçı yetişmiyor. Kısıtlı seçenekler arasından iyiler seçilmeye çalışılıyor. Kanaatimce gülmeyi seven, doğal, samimi olan, aynı zamanda kendisiyle dalga geçebilen insanların yapması gereken bir sanat bu. Enis Arıkan’a gülmeyi bildiği için teşekkür ederiz. Gerisi gelir zaten...

Bu makaleye ifade bırak