Siyaset
07.10.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 07.10.2017-2:30

‘Bu parti tuttu’

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’le birlikte 25 Ekim’de ismi açıklanacak olan yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Gaziantep Bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programda soruları yanıtladı.

Sitene Ekle

HABER MERKEZİ

Özdağ, “Ülkücü gömleğinizi çıkardınız mı?” sorusunu “Hayır, ben Türk milliyetçisiyim. Yeni parti ülkücü bir parti değil. Ama bu benim siyasi kimliğimden vazgeçtiğim anlamına gelmiyor. Hepimizin siyasal anlamda ayrı referansları olabilir ama bir yerde birleşiyoruz, o da Mustafa Kemal Atatürk” şeklinde cevapladı.
‘Milli merkezde’
“Yeni parti milli merkezde olan bir parti” diyen Özdağ şöyle konuştu: “Yani merkezin sağında ve solunda olan, bütün vatanseverleri çatısı altında toplamayı hedefleyen bir anlayışa sahibiz. Biz bir çizgi koyduk; bu çizginin öbür tarafında FETÖ var. Bir başka çizgi koyduk; onun da öbür tarafında PKK var. Bunun dışında, daha önce bütün siyasi partilere oy vermiş olanlar ve siyasete hiç karışmamış olanların hepsi yeter ki Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerinde ve milletimizin değerlerinde birleşsinler, biz herkesi bu partiye davet ettik. Bir parti kuruluyor ve bu partiyi halk kuruyor. Bu parti tuttu. Bunu  daha parti resmen kurulmadan hem halk içinde hem anketlerde hem de iktidarın korkusundan görüyoruz.” 

Bilgi Yarışmasıİnsanların zaman ölçüsü olarak kullandıkları çizelgeye ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    İnsanların zaman ölçüsü olarak kullandıkları çizelgeye ne ad verilir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX