Bu resimdeki kapı mı, kumsal mı?

İnternette dolanan bazı tartışmalı kareler var. Her daim merak ettiriyor, "Bu kez en popüler cevabı vereceğim" diye hırs yaptırıyor. İşte sonuncusu...

Bu resimdeki kapı mı, kumsal mı?

Mavi, yeşil ve beyaz...

Mavi, yeşil ve beyaz...

Şu ara özellikle Twitter'da dolaşan bir görüntü var. Hem dik hem de yatay paylaşılan görselde üç renk göze çarpıyor. Mavi, yeşil ve beyaz.

Yatay baktığınızda kumsal görüntüsü akıllara geliyor. Dikey baktığınızda ise acayip derecede boyalı bir kapıyı andırıyor.

İlk etapta herkes deniz zannediyor ama dikkatlice bakıldığında kapı olduğu da iddia ediliyor...

Kankitoşlarımızı harcamıştık

Kankitoşlarımızı harcamıştık

E haliyle de ortalık karışıyor. Ciddi ciddi çıldırmış durumda insanlar. "Deli misiniz?" diye başlayan tweetler kasan kasana... Twitter kullanıcıları daha önce de bu tarz ikilimlere düşmüştü.

"Yahu deli misiniz, neresi pembe bunun?"lar, "Bunu yeşil görüyorsan git bi' doktora görün bence ahaha"lar havada uçuşmuştu. Hunharca ezmiştik arkadaşlarımızı, harcamıştık en yakın kankitoşlarımızı.

Kaçıncı sezondayız?

Kaçıncı sezondayız?

İşte bu seri devam ediyor. Adeta sezon 5 bölüm 28 filan'dayız. Düzenli aralıklarla Twitter'da bu tarz tartışmalı görsellere karşılaşıyoruz ve her karşılaşmamızda aynı tepkileri veriyoruz.

Heyecanlanıyoruz, derhal görüş bildiriyoruz. Peki tüm bunlar neyin kanıtı? Söyleyelim: Ahkam kesmeyi çok ama çok seviyoruz!

Risk olmadığı için!

Risk olmadığı için!

Değerli olduğumuzu hissetmeye, kendimize ait bir görüşümüzün olduğunu eşe dosta duyurmaya, kendimizi önemli biri olarak sunmaya ihtiyacımız var. Çünkü birçoğumuz görüşünü kendine saklıyor. "Şimdi bunu dersem X'in tepkisini çekerim, Y de trip atar, amaaan..." deyip sus pus oluyor.

Ama risksiz bir "Sence kapı mı yoksa kumsal mı?"da başlıyoruz görüş bildirmeye. Niye? Çünkü risk yok. En fazla arkadaşlarımızla dalga geçiyoruz. Fakat kalp kırmaca, trip atmaca yok.

Kapı ve kumsal kolay, zor olan...

Kapı ve kumsal kolay, zor olan...

"İkileme sürükleyecek görsellere öyle hemen atlamayalım, az biraz cool olalım" demiyorum tabii ki. Diyorum ki, madem görüş bildirmeyi, 'höst höst' demeyi seviyoruz, o zaman teyzemizin oğlunun atarını da göze alarak birçok konuda da fikrimizi belli edelim.

Kapı, kumsal kolay. Herkes asıl görüşünü kendine saklıyor ve gerçekler ortaya çıktığında hayal kırıklığı yaşıyor. Buna gerek yok.

Sosyal medyada daha çok kendimiz olabilmeyi başarsak hayat belki bayram olmayacak ama kafamız daha rahat olacak...
 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak