02.02.2015 - 13:53 | Son Güncelleme: 04.02.2015-8:42 A-A+

Bu Tarz Benim TV8 ve Show'da kim elendi?

Ekranların en çok konuşulan programaı Bu Tarz Benim her iki kanal içinde merakla beklenen eleme gecesindeki elenen iki isim belli oldu. Birbirinden farklı kıyafetle jürinin önüne çıkan yarışmacılar 5 yarışmacıdan en az puanı alan isim elenmek üzere ortaya çıkan ilk isim oldu. Peki Bu Tarz Benim TV8 ve Show'da bu hafta kaç oyla kim elendi? Detaylar haberimizde...

Bu Tarz Benim TV8 ve Show'da kim elendi?

Show TV’de yayınlanan, “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programı ile TV8’de yayınlanan, “Bu Tarz Benim” adlı yarışma programı reytinglerde olduğu gibi, “cezada” da yarışıyor.

Vatandaşların yoğun şikayetleri nedeniyle geçmişte Show TV’ye iki kez para cezası kesen RTÜK, TV8’de yayınlanan, “Bu Tarz Benim” adlı programı da affetmedi. RTÜK, cezayı verirken reyting uğruna insan onurunun hiçe sayıldığını kaydetti. RTÜK uzmanları, 17 Ocak 2015’te TV8’de yayınlanan Bu Tarz Benim adlı yarışma programı hakkında çarpıcı bir rapor hazırladı. Show TV’de yayınlandığı dönemdeki gibi reyting uğruna yarışmacıların ve jürinin aşağılayıcı, alaycı ve insan onurunu zedeleyici bir tutum takındıklarını dile getiren uzmanlar raporda şu tespitlere yer verdi:

“Yarışmacıların birbirleriyle dalga geçtikleri, birbirini küçük düşürmeye çalıştıkları ve karşılıklı ağız dalaşına girdikleri bölümlerin programın ekibi tarafından ön plana çıkarılarak izleyiciye sunulduğu görülmüştür. Eleme gecesinde Maria’nın giydiği kıyafeti beğenmeyen Özden, söz alarak Maria için, ‘www nokta yine mi korkunç oldum nokta com’ diyerek dalga geçmiş, Maria da Özden’in kıyafeti için, ‘www nokta yarı çıplak nokta com’ diyerek cevap vermiştir.”

200 bin TL ceza almıştı
Üst Kurul, uzmanların raporu doğrultusunda yaptığı değerlendirmede TV8’deki Bu Tarz Benim programına tıpkı daha önce Show TV’ye verdiği gibi para cezası kesti. Üst Kurul, ceza kararını mevzuatın, “yayınlar insan onuruna ve özel hayatın gizliliğine saygılı olma ilkesine” dayandırdı. Ceza miktarı TV8’in bir önceki ay elde ettiği reklam gelirinin yüzde 1’i kadar olacak. RTÜK, daha önce Show TV’deki, Bu Tarz Benim adlı yarışmaya 200’er bin TL civarında iki ayrı ceza kesmişti.

TV8 ile Show TV arasındaki Bu Tarz Benim savaşı devam ediyor. Canlı olarak ekrana gelen Bu Tarz Benim elemesinde bomba isimler vardı. Herkes yeni bölümde kimler elenecek? diye merak ediyordu. 31.01.2015 Bu Tarz Benim eleme gecesi Show Tv'de İrem Özcan elenirken TV8'de ise Gülşah Yanar elendi.

Bu Tarz Benim'de bu hafta kim elendi? Bu Tarz Benim TV8 eleme gecesinde jürinin önüne gelen isimler Maria Surina ve Gülşah oldu. Peki Bu Tarz Benim kim elendi? Bu Tarz Benim 31 Ocak eleme gecesinde kim elendi? TV8 kanalındaki Bu Tarz Benim yarışmasında jüriden en düşük oyu alan isim Gülşah Yanar oldu. Bu Tarz benim kızları ise Maria Surina ismini verdi. Peki jüri ne karar verdi Bu Tarz Benim 'de bu hafta bu kim elendi?

Bu Tarz Benim eleme gecesi TV8 ile Show TV arasında müthiş bir rating savaşına sahne oldu. TV8 geçen haftanın rövanşını almak için eleme gecesini ünlüler geçidine çevirdi. Bu Tarz Benim jürisinin önüne 80'ler konsepti ile çıkan yarışmacılar eleştirilerle dolu bir gece yaşadılar.

BU TARZ BENİM BU HAFTA KİM ELENDİ?

Bu Tarz Benim jürisinden en düşük puanı alan isim belli oldu. Gülşah Yanar elenmek üzere jürinin önüne çıkan ilk isim oldu. Ardından Bu Tarz Benim kızları gitmesini istedikleri arkadaşlarının ismini verdiler. Melisa Şahin ile birlikte Maria Surina gitsin denilen isimler oldu. Gitmesi yönünde en çok oy verilen isim ise Maria Surina oldu. Haliyle jürinin önüne gelen isim Gülşah ile birlikte Maria Surina oldu.

Yarışmacılar Emel , Zeynep ve Nazlı 'nın isimlerini hafta içinde taç aldıkları için söylenemedi.

TV8 BU TARZ BENİM JÜRİSİ KİMİ ELEDİ?

JÜRİNİ OYLARI
Nur Yerlitaş Gülşah Yanar elensin dedi.
İvana Sert 'Gülşah Yanar elensin' dedi.
Uğurkan Erez 'Maria Surina elensin" dedi.
Kemal Doğulu 'Gülşah gitsin' dedi.
Bu Tarz Benim jürisinin oylarıyla giden isim Gülşah Yanar olunca konuk jürinin oyuna gerek kalmadı. Gülşah Yanar 'bunu bekliyordum" dedi ve yarışmacılar ile jüriye veda etmeden stüdyodan çıktı.

TV8 ELEME GECESİ GALA KONSEPTİ 80'LER

12 yarışmacı eleme gecesinde “80’ler” konsepti ile jürinin önüne gelecekler. Hem jüri üyeleri hem de yarışmacılar 80’lerin kıyafetlerini giydi.. TV8 eleme gecesi canlı yayını saat 20.00'da başladı.

NUR YERLİTAŞ NİYE AĞLADI?

Bu Tarz Benim jürisinin sevilen ismi Nur Yerlitaş , Emel Özkızıltaş'ı görünce ağlamaya başladı. "Onu gördükçe hüzünleniyorum ben. Ben bazen acılara ağlarım" diyerek gözyaşlarını akıtmaya başladı.BU TARZ BENİM TV8'DE KİMLER TAÇ ALDI?
TV8'deki Bu Tarz Benim eleme gecesinde üç isim koruma altında bulunuyorou. Hafta içinde taç alan Emel Özkızıltaş , Nazlı ve Zeynep bu hafta elenme riski taşımadı.Bu Tarz Benim'de Bülent Ersoy depremi
Bu Tarz Benim'de bu hafta kim elendi sorusunun yanıtını veren eleme gecesinde Show TV'de Bülent Ersoy depremi vardı. Bu Tarz Benim spikerini bile fırçaladı.

Bu Tarz Benim Eleme Gecesi'nde Bülent Ersoy Aygün'e sinirlenerek, "Sana hesap mı vereceğim neyi beğenip beğenmediğimi" dedi, gözyaşlarına hakim olamayan yarışmacı stüdyoyu terk etti.


Show TV'deki Bu Tarz Benim yarışması bu hafta da kim elendi sorusundan çok Bülent Ersoy'un fırçasıyla öne çıktı. Bu hafta İrem Özcan 'ın elendiği Show TV'deki Bu Tarz Benim 'de ünlü sanatçı yine bir yarışmacıya patladı. Öyle ki hızını alamayıp sunucu Ebru Akel 'i de haşladı. "Bu özür kabul edilirse ben burda oturmam" dedikten 1 dakika sonra bambaşka bir tavır sergilemesi ise 'Bülent Ersoy reyting patlaması mı yaptı' sorusuna akıllarda bıraktı.

Bu Tarz Benim kızlarından Aygün Aydın kıyafetini eleştiren Cemil İpekçi'ye 'neyini beğenmediniz" diye sorunca öfke patlamasına şahit oldu.

SANA HESAP MI VERECEĞİM DİYE BAĞIRDI
Mikrofonu kapan Bülent Ersoy "Çenesi çok kuvvetli. Bu kadar 70 milyonun önüne çıkıyorlar ve o kadar insanların içinde babası yaşındaki insana böyle soru sorarak fütursuz bir ifadeyle 'neyi beğenmediniz'... Sana hesap mı vereceğim neyi beğenip beğenmediğimi. Hadi sor bakalım şimdi bana..." diye bağırdı.

KIZ STÜDYODAN GİDİNCE EBRU AKEL 'İ FIRÇALADI
Genç kız bunun üzerine koşarak stüdyodan çıkıp gitti. Sunucu Ebru Akel ortamı yatıştırmaya kalkınca bu kez de Bülent Ersoy onu fırçaladı ve "Siz hoş mu karşılıyorsunuz koskaca insana yaptığını. Bu özür olarak değerlendirilirse ben asla burda oturmam. Ne demek hanımefendi. Seyrederken izlerken buz kestim. Ve benim kanalım. Niye benim kanalımda böyle bir şey olsun" diyerek rest çekti.

PATLADIĞI HIZLA SÖNDÜ
Daha sonra stüdyodan ayrılan Aygün Aydın yayına dönünce Bülent Ersoy , Cemil İpekçi 'nin eleni öptürdü. Bu kez de genç kızı 'çok genç daha' diyerek sarılıp öptü. Bülent Ersoy 'un öfkesinin böyle hızlı bir şekilde yatışması da 'acaba reyting şovu mu' çekti sorusunu akıllarda bıraktı.

BU TARZ BENİM SHOW TV'DE KİM ELENDİ?
Bu Tarz Benim eleme gecesinde İrem Özcan elendi. Genç kız "renk tenimden dolayı" deyince Bülent Ersoy ağlayarak konuştu.

Bilgi YarışmasıAşağıdakilerden hangisi Marmara bölgesi illerinden değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.