Ege

14.09.2017 - 04:56 | Son Güncelleme: 14.09.2017-4:58

Buca’ya iki yeni kavşak geliyor

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Çevre Yolu Yıldız Mahallesi Kavşağı ve 6. Sanayi Sitesi katılma kolu yapım işinin ihalesinin yapıldığını, yüklenici firmanın ekim ayında inşaata başlayacağını söyledi

Sitene Ekle

İZMİR DHA

Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir’in Buca ilçesinin Gaziler, Şirinkapı, Kuruçeşme, Buca Koop, Çamlıpınar ve İnönü mahallelerini ziyaret etti. Muhtarlar ve vatandaşlarla buluşan Kaya’ya, AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan da eşlik etti. Buca’ya iki yeni otoyol bağlantı kavşağı yapılacağını belirten Kaya, İzmir Çevre Yolu Yıldız Mahallesi Kavşağı ve 6. Sanayi Sitesi katılma kolu yapım işinin ihalesinin yapıldığını, yüklenici firmayla sözleşmenin imzalanarak ekim ayında inşaata başlanacağını söyledi. İzmir Çevre Yolu Projesi’nin ilk etabında yapımı tamamlanan Buca Kavşağı’nın geçen zaman içerisinde trafik yoğunluğunun artmasıyla yetersiz kaldığını belirten Kaya, gerek Bornova-Buca yönünde gerekse Buca-Bornova yönünde trafik akışında sorunlar oluşması sebebiyle Yıldız Mahallesi Kavşağı yapımına karar verildiğini ifade etti.

Özellikle 6. Sanayi Sitesi ve Otokent aksındaki yoğunluğun bu bölgeye yapılacak yeni kavşak ile ortadan kaldırılacağını ifade eden Kaya, “İzmir Çevre Yolu’nu kullanarak, Otokent ve çevredeki işyerlerine gelen vatandaşlarımız, yeniden otoyola çıkıp, Karabağlar’daki Balçova Kavşağı’na gitmek zorunda kalmayacaklar.

Ulaşım kolaylaşacak

Başbakanımız Binali Yıldırım, bölgedeki esnaflarımız ve vatandaşlarımızın talebi üzerine gerekli talimatları verdi. Kısa sürede tamamlanacak olan yeni bağlantı yolları esnafın ve bölge halkının sorununu çözecek. Mevcut Çevre Yolu’na yapılacak bu iki yeni kavşak sayesinde kent içi trafiğinde de ciddi rahatlama sağlanacağını söyleyebiliriz” dedi.

 

 


Hangi ünlü futbolcu dünya kupasında elle attığı golden sonra "o tanrının eliydi" açıklamasını yapmıştır?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX