Budapeşte, 2024 Olimpiyat Oyunları adaylığından çekildi

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'nin 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği adaylığından çekildiği açıklandı.

AA
01 Mart 2017 - 17:16 | Son Güncelleme: 01.03.2017 - 17:18 |
A+A-
Haberler » Skorer » Skorer Diğer » Budapeşte, 2024 Olimpiyat Oyunları adaylığından çekildi
Budapeşte Belediye Başkanı Istvan Tarlos tarafından belediye meclisine  sunulan olimpiyat oyunları adaylığından geri çekilme teklifi, 22 evet ve 6 hayır  oyu ile kabul edildi.
 
Alınan karar ile Budapeşte, Hamburg ve Roma'nın ardından 2024 Yaz  Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği adaylığından çekilen üçüncü kent oldu.
 
Macaristan hükümeti, oyunların ev sahipliği adaylığını geri çekmeleri  yönünde Budapeşte Belediyesi ve Macaristan Olimpiyat Komitesi'ne (MOB) geçen  hafta tavsiyede bulunmuştu.
 
Budapeşte'de olimpiyat düzenlenmemesi amacıyla Momentum Hareketi  tarafından geçen ay organize edilen imza kampanyasına halk büyük ilgi göstermiş,  referandum için gerekli olan 138 bin imza sayısı fazlasıyla aşılarak 266 bine  ulaşmıştı.
 
Budapeşte'nin resmi olarak adaylıktan çekilmesinin ardından Fransa'nın  başkenti Paris ve ABD'nin Los Angeles kenti, 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'nın ev  sahipliği için yarışacak. Organizasyonun düzenleneceği kent, 15 Eylül 2017'de  belli olacak.
Skorer.com sitesinde yer alan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. Haberleri kaynak göstermeden kullanmayınız.
canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın
İlginizi ÇekebilirX