Amasya

Yerel Haber
07 Aralık 2017 - 18:13

"Bugünün Çocukları Yarının Umutları" Projesi

AMASYA (AA) - Merzifon Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Bugünün Çocukları Yarının Umutları" Projesi kapsamında şehit ve gazi çocukları ile anne ve babası ayrılmış çocuklar sinemayla buluşturuluyor.

Yetkililer tarafından sinemaya götürülen 100 öğrenci, Türkiye'nin Oscar için "Yabancı dilde en i·yi film" kategorisinde aday adayı gösterdiği "Ayla" filmini izledi.

İlçe Emniyet Müdürü Ali Gökce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, anlamlı bir organizasyonu hayata geçirmenin kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade etti.

Öğrencilerin hayatlarına renk katmak için çalışmalarını sürdürdüklerine dikkati çeken Gökce, şunları kaydetti:

"Emniyet Genel Müdürlüğümüz tarafından desteklenen 'Bugünün Çocukları Yarının Umutları' ve 'Hayaller Engel Tanımaz' isimli iki koldan yürüttüğümüz projelerimiz vardı. Projelerimiz parçalanmış ailelerin çocuklarına, şehit ve gazi ailelerimizin yakınlarına, dezavantajlı öğrencilerimize hitap ediyor. Proje kapsamında çeşitli geziler, aktiviteler düzenlemiştik, bugün de öğrencilerimizi sinemayla tanıştırmak istedik. Komisyon olarak daha önce hiç sinemaya gitmemiş çocuklarımızı belirledik. Amacımız bu öğrencilerimizi sosyal yaşama aktivite etmek, devletin yanlarında olduğunu göstermektir."

Dünyadaki en önemli şeyin sevgi olduğunu vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat da öğrencilere şefkat gösterilmesinin motivasyonlarını artırdığını ifade etti.

AmasyaYerel Seçim Sonuçları

Amasya Hava Durumu

6°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.