Denizli

Yerel Haber
02 Nisan 2015 - 13:28

BULDAN’DA ÖĞRENCİLER GÖZ TARAMASINDAN GEÇİYOR

IHA

Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi Göz Polikliniği’nde bir ay boyunca Buldan ilçesi ve köylerinde eğitimini sürdüren okul çağındaki yaklaşık 4 bin öğrenciye göz taraması yapılacak.
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Buldan Kaymakamlığı ve Buldan Belediyesi işbirliğiyle bir ay boyunca Buldan ilçesi ve köylerinde eğitimini sürdüren okul çağındaki öğrencilere göz taraması projesi hayata geçirildi. Taramanın ilki Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Berna Öztürk’ün yanı sıra Buldan Kaymakamı Hacı Uzkuç, Milli Eğitim Şube Müdürü Azmi Koçoğlu, Buldan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Kölemen, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. İbrahim Ekiz, İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Muhammet Akçaoğlu, Mali Hizmetler Başkanı Ramazan Özsoy ve Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Alpaslan Alsoy’un katılımı ile gerçekleştirildi. Gün boyunca Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Deda tarafından İbrahim Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Buldan Akın Lisesi öğrencilerine göz muayenesi yapıldı.
Buldan’da Göz Polikliniği eksiğinin kapandığını ve artık vatandaşların ilçe dışına gitmesine gerek kalmadığını belirten Genel Sekreter Uzman Dr. Berna Öztürk, "Geçtiğimiz ay Gülten Buldanlıoğlu isimli bir hayırseverimiz tarafından hastanemize tüm göz cihazları alınarak, göz polikliniği kuruldu. Böylece artık Buldan halkı bu polikliniğimizde göz muayenelerini yaptırabilmektedirler. Biz de Genel Sekreterlik olarak bir proje oluşturduk vee Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökhan Deda’nın da katkılarıyla okullarda göz taraması yapmaya karar verdik. Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda destek verdiler. Buldan Kaymakamlığı ve Buldan Belediyesi de öğrencilerin hastanemize taşınmasını sağlayarak projeye büyük destek oldular. Böylece dört kurumun işbirliğiyle inşallah bir ay boyunca Buldan merkez ve köylerinde 6-17 yaş arası yaklaşık 4 bin civarı öğrencinin göz taramasını yapacağız" ifadelerini kullandı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.