Balıkesir

Yerel Haber
29 Nisan 2017 - 13:43

Burhaniye'de Enerji Kampı Başladı

IHA

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi, 2. IEEE Türkiye Power & Energy Society Kampı’na ev sahipliği yapıyor. Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’da başlayan kamp 3 gün devam edecek,
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) Uygulama Oteli’nde IEEE Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen kamp, IEEE Power & Energy Society’nin Türkiye’de aktif olduğu 15 farklı üniversiteden katılımcılar ile BUBYO Müdürü Doç. Dr. Oğuzhan İlban’ın konuşmalarıyla başladı. Müdür İlban, böyle önemli bir kampa ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İlban, ”Bilindiği üzere IEEE, elektrik, elektronik, bilgisayar, güç, enerji ve diğer birçok alanda, mühendislik teori ve uygulamalarının gelişimi için çalışan, kar amacı olmayan, dünyanın önde gelen teknik organizasyonu. PES diğer adıyla Power & Energy Society (Güç ve Enerji Topluluğu) ise güç ve enerji konuları ile ilgili bilimsel ve teknik bilgi üzerine yoğunlaşan IEEE’nin en eski topluluğudur. Üç gün sürecek olan kampta, yenilenebilir enerji, rüzgar enerjisi ve otomasyon sistemleri gibi konularda seminerler verilecek. Bir de Solar Powerbank Workshopu yapılacak. Kampın son günü Havran Çataltepe Rüzgar Enerji Santrali’ne (RES) teknik gezi yapılacak” dedi.

BalıkesirYerel Seçim Sonuçları

Balıkesir Hava Durumu

5°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.