Balıkesir

Yerel Haber
27 Şubat 2018 - 11:56

Burhaniye En Çok Bebek Arabası Bekliyor

IHA

Burhaniye Belediyesi, zor durumdaki vatandaşlara yardım eli uzatmaya devam ediyor.
Burhaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ücretsiz eşya yardımı hizmeti, 2017 yılında 164 ihtiyaç sahibi ailenin yüzünü güldürürken, maddi olanakları kısıtlı vatandaşlar müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Market’in kapısını çalmaya devam ediyor.
2015’ten bu yana toplam 454 aileye umut olan Sosyal Market’ten; yangın, sel gibi doğal afetlerin yanı sıra maddi imkânsızlıklar nedeniyle ev eşyalarına ihtiyaç duyan vatandaşlar yararlanabiliyor. İhtiyaç sahiplerinin Burhaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurarak, Sosyal Market’ten eşya talebinde bulunmaları gerekiyor. Belediye yetkilileri, yardımsever vatandaşların bağışladığı kullanılabilecek durumdaki ev eşyalarını adreslerinden alarak, ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Her geçen yıl hizmet alanını genişleten Sosyal Market aracılığıyla, ev eşyalarının yanı sıra tekerlekli sandalye, kıyafet gibi kullanılabilecek her türlü eşya yardımı yapılıyor.

158 VATANDAŞ SIRADA BEKLİYOR
2018’in ilk iki ayı sonunda 158 vatandaş eşya talebinde bulundu. En çok talep edilen eşyaların başında ise bebek arabası geliyor. Buzdolabı, çamaşır makinesi, koltuk takımı, yatak ve halı da en çok istenen eşyalar arasında yer alıyor. Sosyal Market aracılığıyla yardım etmek isteyen vatandaşlara çağrıda bulunan Uysal, “Biz belediye olarak önceliğimizin her zaman insan olduğunu söylüyoruz. Her ihtiyaç sahibine ulaşmak ve yanında olmak için elimizden gelen çabayı harcıyoruz. Vatandaşlarımızın hayatını bir nebze de olsa kolaylaştırmak için imkanlarımızı sonun kadar kullanıyoruz. Sosyal yardımlaşma duygusunu yaygınlaştırmayı ve paylaşımı arttırmayı hedefliyoruz. Bunun için duyarlı vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Kullanmadıkları eşyaları bağışlayarak, ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürebilirler” diye konuştu.

BalıkesirYerel Seçim Sonuçları

Balıkesir Hava Durumu

5°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.