Bursa

Yerel Haber
08 Kasım 2017 - 01:31

Bursa'da "Gönül Sesimizi Duymayan Kalmasın" Konseri

Oyak Renault bünyesindeki THM topluluğu, bedensel ve işitme engelliler için sahne aldı

BURSA (AA) - Bursa'da Oyak Renault çalışanlarının bi·r araya gelerek oluşturduğu Türk Halk Müziği (THM) topluluğu, bedensel ve işitme engelliler için konser verdi.

Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi'ndeki konserde, Oyak Renault THM Topluluğuna Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesinin işitme engelli öğrencileri işaret dilinde türkülere eşlik etti.

Oyak Renault Türkü Söylüyor Topluluğu, "Gönül Sesimizi Duymayan Kalmasın" sloganıyla çıktığı müzik yolculuğunun ilk konserini Bursalı müzikseverler için verdi. Topluluk, Bursalı müzikseverler için yöresel türkülerden özel olarak hazırlanmış repertuvara yer verdi.

İşaret dilinin ön planda tutulduğu konserde "Mektup Yazdım Acele", "Fincanın Etrafı" ve "Yemen Türküsü" gibi sevilen türküler seslendirildi.

Oyak Renault çalışanlarından oluşan topluluk ile Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin performansı sanatseverler tarafından uzun süre alkışlandı.

BursaYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.