Bursa

Yerel Haber
07 Kasım 2017 - 14:25

Bursa'da Kültür Sanat

İstanbul Devlet Tiyatrosunun "Günün Çorbası" müzikali, 8-11 Kasım'da Bursa'da sahnelenecek

BURSA (AA) - İstanbul Devlet Tiyatrosunun "Günün Çorbası" müzikali 8-11 Kasım'da Bursalı tiyatroseverlerle buluşacak.

Todd Mueller ve Hank Boland'ın yazdığı, müzikleri Gregg Opelka'ya ait müzikalin çevirisi ve rejisi Taner Tunçay'a ait. Oyunun dekor tasarımında Behlüldane Tor, kostüm tasarımında Nalan Alaylı, ışık tasarımında ise Önder Arık'ın imzası bulunuyor. Koreografisini Seda Özgiş, müzik direktörlüğünü Melikcan Zaman'ın yaptığı müzikalin dramaturjisi Selen Korad Birkiye'ye ait.

Günün Çorbası müzikalinde bir gazetenin Pulitzer ödüllü muhabirinin ünlü bir restorana günün çorbasının sır gibi saklanan tarifini ele geçirmek üzere garson olarak gönderilmesi anlatılıyor.

Karakterlere Ozan Uçar, Nermin Koçak Tunçay, Onur Ertaman, Selmin Artemiz, Gözde Türker, Aykan Aydın, Seza Yeğin, Aykut Söyük, Vehbi Akıntürk, Gülçin Arslan, Gizem Genç ve Orhan Ergiol'un hayat verdiği oyun, Ahmet Vefik Paşa (AVP) sahnesinde, yarın, perşembe ve cuma günü saat 20.00'de, 11 Kasım Cumartesi günü ise saat 15.00 ve 20.00'de sahnelenecek.

BursaYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.