Bursa

Yerel Haber
17 Temmuz 2015 - 10:31

BURSA ’NEONFEST 2015’E EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

IHA

Bursa, ’Dijital çağın hippileri’ olarak nitelendirilen topluluğun festivali olan ‘Saykodelik Neonfest 2015’e ev sahipliği yapıyor.
Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Alaçam köyü, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen ’Saykodelik’ müzik ve yaşam tarzının tutkunlarının festivali olan Neonfest’e ev sahipliği yapıyor. Giyim ve yaşam tarzlarıyla dikkat çeken gençler burada kamp kurup ateş yakıyor. Türkiye’de ilk olarak Bursa’da düzenlenen ve 19 Temmuz’a kadar sürecek olan festivalde gençler renkli kıyafetleri ve ışıklı kostümleriyle dans ederek adeta kendilerinden geçiyorlar. Konserlerde Ace Ventura, Animato, Captain Hook, Liquid Soul, Perfect Stranger, Avalon, Kaya Project, Shakta, Hiber Nation, Digitalis, Digicults, Merkaba gibi bir çok ünlü müzisyen grup ve DJ’ler sahne alıyor. Alanda konser etkinlikleri dışında, sanat galerisi, meditasyon, yoga, şifa çadırı ve organik ürünlerin satıldığı stantlarda yerini alıyor. Kestel ve çevresindeki köylülerin etkinliğe tepki göstermesi üzerine Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bölge de yoğun güvenlik önlemi alırken rezervasyon yaptırmayan ve bileti olmayan kişiler festival alanına sokulmuyor. Festivalin biletleri ise 105 Euro’dan alıcı buluyor.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.