Büyük beden süper kahraman Faith Herbert'le şekilciliğe son

Sony ve Valiant Comics, Faith Herbert (Zephyr) karakterinin maceralarını Hollywood'a taşıyacak. İlk büyük beden süper kahraman olacak olan karakter, ön yargıları ve çirkin algıları kırmak için büyük bir adım.

Büyük beden süper kahraman Faith Herbert'le şekilciliğe son

Beyaz perdede bir ilk

Beyaz perdede bir ilk

Daha önceki süper kahraman filmlerinde sıfır beden mankenlik seçmelerinden fırlamış aşırı seksi süper kahramanlar görmüştük. Hollywood'ta ilk defa büyük beden bir süper kahramanın filmi çekilecek.

Faith Herbert, süper kahraman olup dünyayı kurtarmak için illa fit bir vücuda ihtiyaç olmadığını kanıtlayacak.

Faith Herbert nasıl bir karakter?

Faith Herbert nasıl bir karakter?

Öncelikle Faith Herbert ya da diğer ismiyle Zephyr, antisosyal bir kişilik. Telekinetik süper güçlere sahip olan karakterin bir diğer belirgin özelliği de bilimkurgu hayranı olması.

Zekasıyla ön plana çıkan Faith Herbert, ilk olarak 1992 yılında Harbingers adlı animasyon serisinde ortaya çıkmıştı.

Faith'i kim oynar?

Faith'i kim oynar?

Rolü büyük beden bir oyuncunun oynayacağı kesin. Büyük beden mankenlerin en ünlüsü olan Ashley Graham ya da benzeri birine mi verirler yoksa daha önce süper kahraman rolü oynamak istediğini söyleyen Rebel Wilson gibi oyunculuk geçmişi olan birine mi verirler göreceğiz.

Belli olan tek şey kimsenin daha önce izlemediği tarzda bir süper kahraman filmi izleyeceğimiz.

Çocukların ön yargılarını kırmak için önemli

Çocukların ön yargılarını kırmak için önemli

Çocuklar bir konuyla alay ederken hassasiyet kavramını idrak edemedikleri için istemeden de olsa acımasız ve kırıcı olabiliyorlar. Özellikle insanların 'kusur' olarak nitelendirdiği şişmanlık, kısa boy, engelli olmak gibi fiziksel handikaplar, çocuklar tarafından alay konusu olabiliyor.

Süper kahraman filmlerinin çocukların dikkatini çektiği bir gerçek. Büyük bedenli bir süper kahraman karakteri, çocukların zihninde oluşturulan "kilolu kişiler alay edilecek insanlardır" algısını kıracaktır.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak