23.12.2012 02:30 | Son Güncelleme:
Müjde Yazıcı - Emine Özcan

Büyük eve kat çıktılar!

Yıllardır sessiz sakin ilerleyen Büyük Ev Ablukada, 21 Aralık akşamı ‘Full Faça’ albüm tanıtım konserinde ‘kıyamet’i kopardı. Maslak Venue’de ‘mahşeri kalabalık’ vardı

-  Büyük Ev Ablukada, kar kış ‘kıyamet’e rağmen önceki akşam Maslak Refresh Venue’yü tıklım tıklım doldurdu. ‘Dünyanın Son Konseri’ adıyla tanıtılan ‘Full Faça’ albüm tanıtım gecesinin en çarpıcı yanı ‘mahşeri kalabalıktı’.
-  Konseri, 2 bine yakın kişi Maslak’ta, 39 bin 991 kişiyse grubun internet sitesinden izledi. Berkun Oya’nın deyimiyle grubun etinden ve sitesinden yararlanıldı.
-  Bir ara ciddileşen seyirciye grubun solisti Bartu Küçükçağlayan, “Abbas Güçlü gibi oldu burası” dedi.
-  Bilindik müziğin iyi müzisyenlerin elinden çıkması üzerine kurulu Büyük Ev Abulkada’yı orijinal yapan, dinleyicinin alışık olduğu klişe sözlerin dışında sözler yazmaları. Şarkılara seyirci koro gibi eşlik etti.
-  Daha önceki konserlerinde şarkı aralarında espriler yapan grup, bu kez stand up’ı bir kenara bırakıp, salt müzikle varolmayı tercih etti. Bu şekilde bir esprisi kaldı mı, tartışmaya açık.
-  Gecenin kalabalığını (grubun solisti) Yalan Dünya’nın Orçun’una bağlayanlar da vardı ama esas olay ilk günden bu yana yarattıkları ve iyi sundukları tavırları. BEA dinlemenin, Yalan Dünya izlemekten daha ‘cool’ bir şey olduğu kesin.
-  Özetle, Turgut Uyar’ın şiirinden isimlerini alıp ‘Canavar Banavar’, ‘Afordisman Salihins’ ve ‘Galvaniz Gel Biraz’ müstearlarıyla müzik yapan, asla ve kat’a röportaj vermeyen, Lustral’i literatüre şarkı sözü olarak sokan bu grup için de dün geceki ‘büyük abluka’ milat sayılır.  Artık kitleselleştiler. Bakalım BEA’yı ‘salon’da sevenler bu değişim karşısında ne yapacak?

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0
Etiketlerhaberhaberler