Çanakkale

Yerel Haber
15 Mayıs 2015 - 12:49

Büyük heyecan ilk kez Çanakkale'de

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası, 2. yarış olan Çanakkale 100. Yıl Rallisi’yle devam ediyor. 16-17 Mayıs tarihlerinde organize edilecek olan yarışa 62 ekip kayıt yaptırdı.

IHA

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası, 2. yarış olan Çanakkale 100. Yıl Rallisi’yle devam ediyor. 16-17 Mayıs tarihlerinde organize edilecek olan yarışa 62 ekip kayıt yaptırdı.
Çanakkale Zaferinin 100. Yılı şerefine bu yıl ilk kez düzenlenecek olan yarışta mücadele edecek olan ekipler, aynı zamanda Çanakkale Şehitlerini de anacaklar. Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve TOSFED Ralli Kupası’na puan veren ralli, 16 Mayıs Cumartesi günü saat 16:30’da Özgürlük Parkı’ndan başlayacak. Asfalt zeminli rallinin ilk gününde ekipler, 8.70 km.lik Yahya Çavuş, 14.75 km.lik 57.Alay ve 16.20 km.lik Nezahat Onbaşı etaplarını geçerek saat 20:46’dan itibaren, eski Kredi Yurtlar Kurumu binası önündeki servis alanında yer alan kapalı parkta günü sonlandıracaklar. 17 Mayıs Pazar sabahı 09.00’dan itibaren mücadeleye devam edecek olan ekipler, ikinci gün aynı özel etapları ikişer kez geçerek saat 16:15’ten itibaren Özgürlük Parkı’ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler.


Kısa ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından bu yıl Eskişehir yerine Çanakkale’de organize edilmesine karar verilen ralli, aynı zamanda Çanakkale şehrinin ilk motorsporları organizasyonu olarak tarihe geçecek. Şehirde ve bağlı ilçelerde yarışla ilgili tanıtım organizasyonları Mayıs ayı başından beri sürdürülüyor. Yarışa çok ciddi seyirci ilgisi bekleniyor. TOSFED Ralli Kupası’nda Akü Dünyası ana sponsorluğunda, LogiLink Türkiye, Pratik Araba Filo Kiralama, Avrupa Lastik Continental, Boğaziçi Servis ve Timur Ozalit‘in yardımcı sponsorluğunda yarışan Murat Günarslan - Erhan Arıkan ikilisi, Fiat Palio otomobilleriyle Kategori 1’de mücadele için hazırlıklarını tamamladı. İlk yarışı 3. sırada tamamlayıp, değerli puanlar kazanan ikili, bu yarışın sonunda da kürsüde olmayı hedefliyor.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.