Ankara

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 20:10

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

ANKARA (AA) - Çubuk ilçesindeki Aşağı Çavundur İlköğretim Okulu öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla ahşaptan Anıtkabir maketi yaptı.

"Hayalimdeki Atatürk" sloganıyla düzenlenen etkinlikte, 1 ve 2. sınıf öğrencileri, "Köylü Ressam" mahlaslı Halil Basri Uluğ ile resim yaparken, ortaokul öğrencileri de ahşap malzemeden Anıtkabir maketi yaptı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan okul müdürü Zafer Alparslan Yılmaz, farklı bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, "İlkokul öğrencilerimiz resim yaparken, ortaokul öğrencilerimiz de Anıtkabir maketi yaptı." dedi.

Halil Basri Uluğ ise, "Çok değişik, çok farklı çalışmalar ortaya çıktı. Bazı öğrencilerimiz öyle şeyler düşünüyorlar ki bizleri şaşırtıyorlar. Öğrencilerimizin katkılarıyla minik Anıtkabir maketleri de yaptık. Çok güzel bir çalışma oldu." diye konuştu.

İlkokul öğrencilerinden Oğuzhan Yerli de, Anıtkabir'i çizdiğini dile getirerek, "Bayrağımızı çizdim. Atatürk'ün çocuk ve hayvan sevdiğini resmettim. Atatürk, tüm canlıları seven bir liderdir." ifadelerini kullandı.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

18°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.