Kırşehir

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 15:59

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Kırşehir'in Kaman, Mucur ve Boztepe ilçelerinde anma törenleri düzenlendi

KIRŞEHİR (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılında Kırşehir'in Kaman, Mucur ve Boztepe ilçelerinde anma törenleri düzenlendi.

Kaman Cumhuriyet Meydanı’nda, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende sirenler eşliğinde saat 09:05’de saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Tören, Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda devam etti. Atatürk'ün hayatı ve yaşamıyla ilgili Şehit Bayram Kara Ortaokulu'nun düzenlediği programda, Buse Naz Durmuş’un okuduğu "Mustafa Kemal’i Düşünüyorum" adlı şiir ve sinevizyon gösterisi yapıldı.

Törene, Kaymakam Murat Girgin, Belediye Başkanı Erhan Talu, Garnizon Komutanı Fırat Mert Fidancı, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Erişek, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Mülayim, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kurum müdürleri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Akpınar Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunduğu törene Kırşehir Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Mucur Hükümet Konağı'ndaki tören Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bayraklar yarıya indirildi.

Halk Eğitim Merkezi'nde devam eden törende, şehit öğretmen Hüseyin Aydemir Ortaokulu İngilizce öğretmeni Aylin Ay, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Öğrenciler tarafından Atatürk konulu şiirlerin okunduğu törende, müzik korosu kahramanlık türkülerini seslendirdi.

Törene, Kaymakam Kaya Çelik, Belediye Başkanı Ali Şahin, Cumhuriyet Savcısı Orçun Deniz Taşkın, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.


KırşehirYerel Seçim Sonuçları

Kırşehir Hava Durumu

3°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.