19.01.2019 20:35 | Son Güncelleme:
AA

Büyük sürpriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesinden istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'da  doktor olarak görev yapan İbrahim Hakkı Karakuş için telefonda istediği Seçil  Usul ile Karakuş'un nişanı, Vali Osman Kaymak ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine Kaymak ile Karaaslan, doktor  Seçil Usul'un evine gitti.

Kaymak ve Karaaslan, Türk kahvesi ikramının ardından İbrahim Hakkı  Karakuş ile Seçil Usul çiftine nişan yüzüklerini taktı.

Kaymak, doktor İbrahim Hakkı Karakuş'un isteği üzerine Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın, Seçil Usul'un babasını arayarak kızını istediğini belirtti.

Usul ailesinin de kızlarını verdiğini aktaran Kaymak, "Sayın  Cumhurbaşkanımızın bize talimatları oldu. 'Bana vekaleten Çiğdem Karaaslan ile  yüzükleri takarsınız.' dediler. Ben buradan Cumhurbaşkanımızın selamlarını  iletiyorum ve gençleri tebrik ediyorum." dedi.

Gençlerin mutluluğunu önemsediklerini, örnek bir aile olmasını  istediklerini dile getiren Kaymak, "Cumhurbaşkanımız, İbrahim'e meşhur önerisini  yaptı ve çocuk konusuna girdi. Sayın Cumhurbaşkanımız, 4 veya 5 çocuk yapmalarını  istedi. Ben de bunu yeni çifte iletiyorum." ifadelerini  kullandı.

Karaaslan da Samsun'da güzel bir gün yaşadıklarını vurgulayarak, "Bu  güzel günü, İbrahim ve Seçil'in nişanıyla taçlandırıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız  vesile oldu, biz de kardeşlerimizin bu güzel gününe şahitlik ettik." diye  konuştu.

"Cumhurbaşkanımız sağ olsunlar, olaya kendileri el attı"

İbrahim Hakkı Karakuş ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'a geleceğini  15 gün öncesinden öğrendiğini anlatarak, şunları söyledi:

"Nişan programımızı 3-4 ay önce belirlemiştik. Samsun'a  Cumhurbaşkanımızın teşrif edeceğini öğrenince bugünkü programa katıldım.  Cumhurbaşkanımız salona geçerken orada karşılaştık. Ben, 'Sayın Cumhurbaşkanımız,  bugün kız isteme günümüz ama önce sizleri göreyim, ondan sonra istemeye gideyim.'  dedim. Ondan sonra hızlı şekilde olaylar gelişti. Sayın Cumhurbaşkanımız sağ  olsunlar, olaya kendileri el attı. Seçil Usul'un babasını aradı. Sonra babamı  arayarak müjdeyi verdi. Nişan törenimize katılamayacağı için Sayın Valimiz ile AK  Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'a, 'Siz benim yerime vekaleten  orada olun' dediler."

Seçil Usul da nişan hazırlıkları yaparken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  babasını aradığını ve kendisini istediğini belirterek, "Nişan hazırlığı  yapıyordum. Yolda İbrahim beni aradı. Olayı anlatınca çok heyecanlandım.  Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından öz çekim yapan Karaaslan, çektiği fotoğrafı  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdi.

Bu habere ifade bırak
  • 14Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 5Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy20