Malatya

Yerel Haber
22 Ekim 2017 - 17:04

Büyükşehir Belediyesinden Günpınar'a Sosyal Tesis

IHA

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende’ye bağlı Günpınar Mahallesine sosyal tesis kazandırıyor.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Günpınar Mahallesinde atıl durumda bulunan ilkokul restore edilerek, mahalleye sosyal tesis kazandırılması planlanıyor. 4 bin metrekare alan üzerinde bulunan sosyal tesisin içerisinde süs havuzu, oturma yerleri, çay bahçesi ve yeşil alan yer alacak.
Atıl durumda bulunan okulun sosyal tesis olarak mahalleye kazandırılmasına çok sevindiklerini söyleyen mahalle sakinlerinden Bekir Söze “İnşallah mahallemiz güzel bir sosyal tesise kavuşacak. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Günpınar’a bu sosyal tesisi kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Yapılacak olan tesisin ilçeye büyük değer katacağını belirten Ahmet Yıldırım ise, “Düğünlerimizde, bayramlarımızda, özel günlerimizde burada toplanacağız. Turizm cennetine bu anlamlı sosyal tesisi kazandıran başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

MalatyaYerel Seçim Sonuçları

Malatya Hava Durumu

16°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.