Ege

18.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 18.09.2012-2:30

Büyükşehir’de Hızır’a işbaşı izni verilmedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Ersu Hızır, dün mesai saatinde görevine geri dönmek üzere avukatıyla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı’na geldi.

Sitene Ekle

Utku BOLULU DHA

Görevine geri dönmesinin önünü açan Danıştay kararı ve İçişleri Bakanlığı yazısının uygulanmasını isteyen Hızır, belediyenin geri adım atmaması üzerine tespit tutanağı tutturdu.

Avukatı ile birlikte geldi
Ersu Hızır ve avukatı Gülseren Menek sabah İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Rıza Kayacık’ın makamına çıkarak, Danıştay ve İçişleri Bakanlığı kararları doğrultusunda görevine başlamaya geldiğini ifade ettiler. Ancak, belediye yönetiminin henüz İçişleri Bakanlığı’nın Hızır’ın memuriyetten çekilmesiyle ilgili yazısını değerlendirmediği ve bu nedenle işlem oluşturmadığı bilgisi verildi. Hızır, göreve başlamak için geldiğini belirten bir tespit tutanağı tuttu. Hızır, İçişleri Bakanlığı’nın son kararıyla belediyenin memuriyetten çekilme işleminin iptal edilmiş olması nedeniyle göreve başlamaya geldiğini tutanağa geçirdi.


Etiketler: haber, haberler
Kadınların süs için başlarının arka kısmına taktıkları saça ne ad verilir?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.