Ege

09.03.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 09.03.2018-3:41

'Büyükşehir’in bir kuruş borcu yok'

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli Vergi Dairesi Başkanı Hasan Öztaş ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Sitene Ekle

Öztaş, Denizli’de geçen yıl 3 milyar 317 milyon lira vergi tahakkuk ettirildiğini, bunun da 3 milyar 60 milyonunun tahsil edildiğini belirtti, “75 bine yakın mükellefimiz var” dedi.

‘Boşa gitmiyor’

Başkan Zolan da, “Vatandaşımız biliyor; vergilendirilmiş kazanç helal kazançtır. Devletin tüm kurumlarına yapılan yatırımlara baktığımızda, temelinde halkımızdan alınan vergiler yatıyor. Bu vergilerin de boşa gitmediğini görüyoruz” diye konuştu.

Türk milletinin vergi ödeme konusunda duyarlı olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Denizlimiz vergi ödeme noktasında üst sıralarda yer alıyor. Hem vergiden pay alan hem de vergisini ödeyen bir kurumuz. Çok şükür Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, devlete, maliyeye, sosyal güvenlik kurumlarına 1 kuruş borcu yoktur” dedi.


Etiketler:
Smyrna nerenin eski adı?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.