Mersin

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 17:25

Büyükşehir Personeline İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri Devam Ediyor

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Farkındalık Eğitimleri’ kapsamında personeline eğitim verdi.
Büyükşehir Belediyesi’nin personeline yönelik hizmet içi eğitimleri devam ediyor. Bu çerçevede, 6-10 Kasım 2017 tarihleri arasında Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen OHSAS eğitimlerine yaklaşık 600 personel katıldı. Eğitimleri, Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Levent Muştu ve Dr. Ali Özkurt verdi. Eğitimlerde, ‘OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi nedir? Kazaya Ramak Kala, Kaza Risk Hesaplaması Nasıl Yapılır? Mersin Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıklarının Tehlike Sınıfları Nelerdir?’ gibi birçok konu ele alındı.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Verilen OHSAS eğitimleri ile personelin iş motivasyonu ve verimliliği artarken, iş kazalarının neden olduğu maddi ve manevi kayıplar en aza iniyor. Acil durumlara karşı hazırlıklı olunmasını sağlayan eğitim sayesinde personel bilinçleniyor, acil durumlarda doğru müdahale bilgisine sahip oluyor. Çalışanlarla ilgili iş kazaları, meslek hastalıkları ve iş gücü kaybının azaltılması konusunda verim sağlayan eğitimler, risk değerlendirmesi, riskleri önleme faaliyetleri, acil durum eylem planları gibi konuların hepsini kapsıyor” denildi.

MersinYerel Seçim Sonuçları

Mersin Hava Durumu

21°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.