Cumartesi

10.02.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 10.02.2018-1:30

Buz gibi eğlence

Akmerkez’deki Frozenland, şehrin merkezindeki buz pistiyle hem yetişkinlere hem de çocuklara eğlenceli saatler vadediyor.

Sitene Ekle

Özge Tabak

Geçtiğimiz yıl Akmerkez ana girişinde açılan Frozenland, gördüğü ilgi sonrası bu yıl Üçgen Teras’a taşındı. İstanbul’un terasta en büyük açık hava buz pisti olan Frozenland sürpriz etkinlikleri, müzik ve davetlerle yetişkinlere ve çocuklara kışın eğlenceli saatler vadediyor. Nisan ayına kadar misafirlerini ağırlayacak olan pist haftanın her günü saat 11.00-21.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Ayrıca ziyaretçilerin 2016 Türkiye Buz Pisti Yetişkinler Şampiyonu Mehmet Çevik’ten özel ders almaları da mümkün. Buz pateninin özellikle çocuklar için çok faydalı bir spor olduğunu belirten Mehmet Çevik, buz pateni yapan çocukların başlangıç için temel eğitim kurslarına katılmalarının faydalı olacağını ekliyor.

Yeni başlayanlar için buz pateni

Yaşınız kaç olursa olsun, hayatınızda ilk kez buz pateni yapacaksanız dikkat etmeniz gereken ilk şey, yaşınıza ve buz pistindeki deneyiminize uygun bir çift buz pateni edinmek. 3 yaşından büyük herkesin yapabileceği ve vücuttaki kasların aynı anda çalışmasını sağlayan bu spor için ikinci ihtiyacınız ise biraz cesaret. Birkaç dakika kenarlara tutunduktan sonra sizi pistin ortalarına doğru hareketlendirecek asıl şey o cesaret çünkü. Buz üstündeyken unutmamanız gereken çok basit bir kural var: Buzun üstünde olduğunuz. Yani pistteki ilk anlarınızda, yolda yürüyormuşçasına hareket etmeniz hiçbir işe yaramayacak. Yapmanız gereken ilk şey buz pistinin üstünde durmaya çalışmak olacak. Bu konuda uzmanların farklı görüşleri olsa da, bacaklarınızı “ters V” yaparak ayakta durmaya çalışmak ya da tek ayağınızı sabitleyip diğer ayağınızla yarım daire çizmek muhtemelen size en çok önerilenler olacaktır. Ayakta durmayı başardığınızda, ağırlığınızı biraz öne verip sonra da bacaklarınızı çok açmadan” adımlar atmaya çalışın. Keyifli bir deneyim sizi ve çocuklarınızı bekliyor...  


Etiketler: spor, eğitim, İstanbul
Eşi ölmüş veya eşinden boşanmış kadına ne ad verilir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.