Geri Dön

17 yaşındaki Ece Tuncay'a ikincilik ödülü

Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Aslı Gedikli'nin öğrencisi, 12. sınıfta okuyan 17 yaşındaki Ece Tuncay, Malta'da düzenlenen Valletta Uluslararası Piyano Yarışması Junior kategorisinde, aralarında Rusya, Almanya ve Çin'in de bulunduğu 7 ülke müzisyeni arasında 2'ncilik ödülünü İzmir'e getirdi.

17 yaşındaki Ece Tuncay'a ikincilik ödülü

İzmir'de doğan Ece Tuncay, 2011'de DEÜ Devlet Konservatuvarı seçmelerini kazanarak, Doç. Aslı Gedikli'nin piyano sınıfında ilk piyano çalışmalarına başladı. 2016 ve 2017'de AIMA'nın düzenlediği Devlet Sanatçısı İdil Biret Masterclass'ına katıldı. Ayrıca Emre Elivar, Özgür Aydın, Ferit Adıgüzelzade, Jean-Bernard Pommıer, Gülnara Aziz, Claudia Schellenberger ve Gökhan Aybulus gibi piyanistlerin ustalık sınıflarına katıldı. Öğrenimi boyunca bir çok solo ve oda müziği konserleri verdi.

Ece Tuncay son olarak Malta'da düzenlenen Valletta Uluslararası Piyano Yarışması Junior kategorisinde (13-18 yaş) aralarında Rusya, Almanya ve Çin'in de bulunduğu 7 ülke müzisyeni arasında 2'ncilik ödülünü kazandı.

Ece Tuncay, halen Doç. Aslı Gedikli ile yoğun tempoda çalışmalarına devam ediyor.

Yunanistan'dan skandal hareketYunan askerinin göçmenleri yasa dışı yollarla Türkiye tarafında bıraktığı görüntüler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber