BAŞIMIZA BELA OLACAK BİR FİLM; ‘THE PROMISE’

Yıllarca Türk aleyhtarı “Gece Yarısı Ekspresi” filmiyle uğraştık... Sonra ellerinden gelse Türkiye’yi parça parça edecek ülkelerin parlamentolarından geçirdikleri sözde Ermeni Soykırım yasa tasarıları bitmeyen baş ağrımız oldu. Hâlâ da uğraşıyoruz bu sorunla...
Pek yakında yeni bir bela daha çıkacak karşımıza...
Ermeni tehcirini anlatan Hollywood yapımı “The Promise” adlı film bu... “Otel Ruanda” filmiyle tanıdığımız Terry George’un senaryosunu yazıp, yönettiği filmin başrollerinde Charlotte Le Bon, Oscar Isaac ve Oscar ödüllü Christian Bale gibi ünlü yıldızlar var. Film, bir aşk üzerinden 1915’teki Ermeni tehcirini anlatıyor.

İŞTE O FRAGMAN

İsmail Güneş de “Kervan 1915” adıyla Ermeni tehcirini filmini yaptı. Ermeni tehcirinin film yapılmasında bir sakınca yok, sorun, o filmde tarihi gerçeklere nasıl bakıldığında...
Filmi izlemedim. Fragmanı izledikten sonra kanaatim o ki “The Promise” adlı filmde BAŞIMIZA BELA OLACAK  BİR FİLM; ‘THE PROMISE’“Aşk” işin bahanesi... Bu filmde asıl hedef, Türklerin Ermenilere soykırım yaptığına dair kara propaganda...
“Filmi izlemeden böyle bir kanaate nasıl varıyorsun?” diyenler olabilir.
Birincisi izlediğim fragman, ikincisi de jenerikte filmin yapımcıları arasında gördüğüm bir isim...
Filmin yapımcıları arasında adı birinci sırada yer alan kişi kim biliyor musunuz?
Kirk Kerkorian...
Kim mi bu adam?
Geçen yıl 98 yaşında ölen Los Angeles’lı bir Ermeni...
“Ermenistan’ın baş finansörü” olarak bilinen Amerika’nın en zenginlerinden biri...
Ünlü film ve eğlence şirketi MGM’in sahibi, casino’lar kralı, Mercedes Benz’in ortağı olarak nam salan yapımcı için, şöyle der Ermenistanlılar:
“Azerilerin petrolü varsa bizim de Kirk Kerkori-
an’ımız var.”
Film dünyada vizyona girdiğinde göreceğiz Türk düşmanı olarak bilinen Kirk Kerkorian’ın giderayak başımıza nasıl bir bela açtığını!

“KIRGIN ÇİÇEKLER” KIRDI GEÇTİ!

Televizyoncuların “Kanlı Pazartesi” olarak adlandırdığı yeni yayın döneminin ilk yayın günü olan
19 Eylül’ün sonuçları belli oldu.
ATV’nin yüksek reytingli dizilerinden “Kırgın Çiçekler” tüm kategorilerde en çok izlenen dizi çıktı.
Çağatay Ulusoy ile Aras Bulut İynemli’nin başrolünü paylaştığı Show TV’nin “İçerde” dizisi yarışı tüm kategorilerde ikinci tamamladı. “İçerde” gibi ilk bölümü reklamsız yayınlanan Kanal D’nin dizisi “Babam ve Ailesi”, “AB”de 5’inci, “Total”de ise 13’üncü oldu.
İşte “Kanlı Pazartesi”nin “Total” sıralaması ve reytingleri:
1. Kırgın Çiçekler - ATV: 7.04
2. İçerde - Show TV: 4.09
3. Paramparça - Star TV: 3.54
9. Hayat Sevince Güzel - FOX: 2.72
11. Hangimiz Sevmedik - TRT 1: 2.21
13. Babam ve Ailesi - Kanal D: 2.10...

ANTALYA’DAKİ MÜZİK ŞÖLENİ PİYANO FESTİVALİ’YLE SÜRECEK

Bu yıl 17’ncisi yapılacak Antalya Uluslararası Piyano Festivali bugün başlıyor. 14 Ekim’e kadar sürecek festivalde Zhang Zou, Manola Carrasco, Julian Rachlin, Darreli Ang, Gökhan Aybulus ve Roberto Cominati sahne alacak.
Konserler şimdiye kadar AKM’de yapılıyordu. Festival bu yıl Antalya EXPO 2016’nın 3 bin 500 kişilik salonunda gerçekleşecek.
EXPO nedeniyle yerli ve yabancı yıldızların bir dizi konser verdiği Antalya, genel sanat yönetmenliğini Gürer Aykal’ın üstlendiği “Antalya Uluslararası Piyano Festivali” sayesinde müziğe doymuş olacak.
Birkaç yıldır mutlaka bir konserini takip ettiğim festivalde bu kez 1 Ekim’de Julian Rachlin’i dinlemek için Antalya’da olacağım.

GÜNÜN SÖZÜ

“Aşk kâğıda yazılmıyor ‘Mihriban’, bence sosyal medyayı kullan.”