AŞKIMIZ SANALMIŞ

Bugün Sevgililer Günü. Çevrenizdeki üç kişiden biri sevgilisini ya da eşini internette buldu. Sevgilisi olmayanlar ise aşkını bir bilgisayar ekranında arıyor. GlobeScan’in BBC için yaptığı araştırma, internetin hayatımıza nasıl dokunduğunu gösteriyor

Araştırmanın Türkiye ayağını Yöntem Araştırma ve Danışmanlık Şirketi yürüttü. Ankete katılan 544 Türk'ün yüzde 34'ü aşkı internette arıyor. Kuvvetle destekleyenlerin oranı yüzde 8. Kısmen katılanlar yüzde 26; kesinlikle hayır diyenler ise yüzde 20’de.
19 ülkeden 10 bin 976 kişi üzerinde yapılan anket, Hindistan (yüzde 59) ve Pakistan'ın (yüzde 60) internet aracılığıyla sevgili bulunabileceğine en çok inanan ülkeler olduğunu gösteriyor.
Amerikalılar (yüzde 21), İngilizler (yüzde 28) ve Fransızlar (yüzde 27) online sevgili bulma düşüncesini seviyor.
erkekler bu konuda kadınlara göre daha istekli. Erkeklerin yüzde 33'ü, sanal alemin sevgili bulmak için iyi bir yer olduğunu düşünürken; kadınların oranı yüzde 27.
18 ile 24 yaş aralığındakiler en hevesli kesimi oluşturuyor (yüzde 36). Ancak 65 yaş ve üstü bile (yüzde 23) internet ortamında partner bulmaya sıcak bakıyor.
Üniversite mezunlarının yüzde 28'si bu yola başvuruyor. Liseyi yarıda bırakmış katılımcılarınsa yüzde 36'sı aşkını internette arıyor.


Ankete katılan ülkeler
Avustralya, Kanada, Çin, Mısır, Fransa, Almanya, Ghana, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kenya, Meksika, Pakistan, Filipinler, Rusya, Güzey Kore, Türkiye, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri

iNTERNETTE AŞK ARIYORSANIZ
Çöpçatan sitesi Okcupid.com'un kurucusu Sam Yagan New York Times'a internetten arkadaş bulmanın püf noktalarını anlattı:
- Erkekseniz profil fotoğrafında gülmeyin, kameraya bakmayın.
- Kadınsanız, fiziksel özelliklerinizi vurgulayan fotoğraflardan kaçının.
- Şirin mesajlar yerine soğukkanlı bir üslubu tercih edin.
-Tanışır tanışmaz kompliman yapmayın.

16 Kasım 2019 Magazin Bülteni16 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber