Cemiyet hayatının ünlü isimleri, Anadolu turuna çıktı. Kimi Şanlıurfa’nın tarihi yerlerini gezdi, kimi Gaziantep’in eşsiz lezzetlerini tattı.

Büyüleyen şehir

ANADOLU ÇIKARMASI

Pervin Ersoy, arkadaş grubuyla Şanlıurfa, Gaziantep ve Mardin’i gezdi. Dinlerin ve dillerin buluştuğu Mardin’de Ersoy, “Herkesi bu güzel deneyimi yaşamaya davet ediyorum. Sokakları, lezzetleri ve Mor Gabriel Manastırı... Adını sayamayacağımız onlarca yer bizi öylesine büyüledi ki, bambaşka hikayeler kattı” dedi.

Sabancı dokuma tezgahında

ANADOLU ÇIKARMASI

Demet Sabancı Çetindoğan, Buldan’a gitti. Belediye başkanı Mustafa Gülbay ev sahipliğinde, başta antik kent Tripolis olmak üzere, ilçenin tarihi sokaklarını gezen iş insanı, daha sonra Buldan Belediyesi El Sanatları ve Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. El dokuma tezgahına giren Sabancı, dokuma yapmayı da denedi. Keyifli gezinin sonunda Gülbay, iş insanına plaket takdim etti.

Merak uyandıran gezi

ANADOLU ÇIKARMASI

İş insanı Alican Sucuoğlu’nun eşi Filiz Sucuoğlu, arkadaşlarıyla Harran Ovası’ndaydı. Şanlıurfa gezisi kapsamında şehrin antik yerlerini gezen grup, çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı. Sucuoğlu’na takipçileri, “Ne güzel yerlere gidiyorsun. Sayende bizler de izliyoruz” yorumunda bulundu.

GAZİANTEP MUTLULUĞU

ANADOLU ÇIKARMASI

Arzu Savgı, Sevim Uyar, Feryal Gülman ve Berrin Tatlıcı’nın da aralarında bulunduğu arkadaş grubuyla Gaziantep’e gitti. Mine Özmen’in ev sahipliğinde, şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezen ekip, farklı lezzetleri tatma imkanı buldu. Savgı, çektirdiği fotoğrafları “Çok keyifli ve güzeldi. Harika gezimizden kareler... Mine Özmen’e ev sahipliği için teşekkürler” sözleriyle yayınladı.

Bağ bozumu şenliği

Hülya Kalyoncu, Kapadokya’da bağ bozomuna gitti. İş insanı, Instagram’dan paylaştığı karelerin altına, “Basman Ailesi ve Banu Birkan’ın ev sahipliğinde tura çıktık. Hava, yemekler, doğa, samimiyet, huzur ve eğlence enfes... Avanos, Uçhisar, Zelve ve Bağlıdere’yi görebildik. Tekrar geri geleceğim” notunu yazdı.

ANADOLU ÇIKARMASI

Yeni okul heyecanı

Esra-Fatih Öztürk, Gaziantep’te temelini attıkları yeni okullarının heyecanını yaşıyor. Bilfen’in sahipleri olan aile, bir yandan iş gezisi yaptı, diğer yandan da şehrin tarihi yerlerini gezdi.

ANADOLU ÇIKARMASI

Gurur dolu ziyaret

Zeynep Üstünel, Harran Üniversitesi’nde okuyan Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) gençleriyle buluştu. Üstünel, buluşmanın fotoğraflarını, “Hepsiyle ayrı ayrı gurur duyduk. Geleceğimiz emin ellerde. Yolları açık olsun” notuyla paylaştı.

Renkli buluşma!

ANADOLU ÇIKARMASI

Unilever’in Türkiye’deki ilk yüz bakım markası olarak tüketiciyle buluşan Simple, önceki gün ünlü isimlerin katılımıyla tanıtıldı. Fenix’te, Simple Marka Müdürü Özge Acarbay’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, uzman diyetisyen Dilara Koçak ve uzman psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı, konuklara kaliteli yaşam ve doğru cilt bakımıyla ilgili bilgiler verdi. Arzu Sabancı, Ceylan Çapa, Nazlı Kayı ve Dilek Birgen’in de aralarında bulunduğu misafirler, ciltlerine uygun doğal ürünler hakkında detaylar öğrendi. - Lale DANIŞMAN

‘Cinematic Beauty’ sergisi açıldı

Fotoğraf sanatçısı David Drebin’in ‘Cinematic Beauty’ sergisinin açılış kokteyli, Swissôtel the Bosphorus, İstanbul GABBRO Resto-Bar’da yapıldı. Sevil Dolmacı ile otelin genel müdürü Uğur Talayhan’ın ev sahipliğindeki davete, Haluk Akakçe, Batya Kebudi ve Ceyda Akyol’un da aralarında bulunduğu isimler katıldı. İstanbullu sanatseverlerle bir araya gelen Drebin, keyifli anlar yaşadı.

ANADOLU ÇIKARMASI

Açılış kokteyli sonrasında, sergisini Sevil Dolmacı Art Gallery’de beğeniye sunan sanatçıyı, Demet Sabancı Çetindoğan, Hacı Sabancı, Nazlı Kayı ve Ruken Mızraklı gibi isimler yalnız bırakmadı.