Nice yaşlara Sherlock HolmesSir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulan, Britanyalı hayali dedektif kahraman ve polisiye edebiyatının önemli kişiliklerinden Sherlock Holmes’ün 165’inci yaşı, Capitol’de düzenlenen özel bir geceyle kutlandı. Doğum günü olan tek kurgu karakter Holmes’ün partisine; İzzet Öz, Dilara Koçak, Senem Çapa ve Aykut Gürel katıldı.
Nice yaşlara Sherlock Holmes221B polisiye dergisi ve Capitol AVM’nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte davetliler, interaktif bir kurguyla gecenin katilini buldu. Sinemaya ve diziye en çok uyarlanan kurgu karakterin partisinde, ‘İsmim, Sherlock Holmes. Adresim 221B Baker Street’ konulu bir söyleşi de yapıldı. Gecede konuklar, DJ Cenk’in performansıyla eğlenceli anlar yaşadı.

Nice yaşlara Sherlock HolmesMulti-disipliner moda şovlarıyla adından söz ettiren Başak Cankeş, ‘The Truth’ adını verdiği performansıyla, sanatseverlerin karşısına çıktı. Şovu deneyimlemeye gelenler arasında Dalya-Volkan Atik, Sedef İybar, Ayşen Zamanpur, Tuba Çetin, Beril Ateş ve Cansu Nice yaşlara Sherlock HolmesMelisa Karakuş da yer aldı. İnovatif moda, performans ve el sanatlarını harmanlayan sanatçı, tasarladığı senaryonun metaforik öğeleri sayesinde, yeni dünya düzeninin toplumsal farkındalıkları hızla değiştirmesine, özeleştirel bir gönderme yaptı. 150 kişilik bir ekiple gerçekleştirilen şovun kadrosunda, makyaj artistleri, terziler, modelistler ve tiyatrocular yer aldı.