EPOS 7 Derneği ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin iş birliğiyle, yeni nesil sanatçıların Troya’yı modern tarzda yorumladığı ‘Troya’nın Ardından’ sergisi, kapılarını açtı.

TROYA İÇİN BULUŞTULARYeni nesil sanatçıların, Troya’yı modern tarzda yorumladığı ‘Troya’nın Ardından’, EPOS 7 Derneği ve İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin iş birliğiyle önceki akşam Darphane-i Amire’de kapılarını açtı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü tarafından hazırlanan sergi, sanatseverleri bir araya getirdi.
İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürü Rahmi Asal ve EPOS 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kozanoğlu’nun ev sahipliğindeki etkinliğe, Arzu Sabancı, Beste Yurttaş, Berrin Zorlu, Berna Çebi, Özgür Doğa Keleş, Aslıhan Abacı, Fatoş Mildon, Buket Taşdelen ve Işıl Reçber’in yanı sıra üniversitenin öğrencileri de katıldı. Kozanoğlu, “Troya Destanı, yüzyıllar boyu kulaktan kulağa yayıldı. Bugün, bu destanı görsel olarak buraya taşımanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi. Ayça Uğur, Burcu Keskin, Gülfidan Özmen, Hasan Başkırkan ve İrfan Aydın gibi
21 sanatçının, Troya’yı yeniden yorumladığı eserlerin yer aldığı sergi, 6 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.
TROYA İÇİN BULUŞTULARTROYA İÇİN BULUŞTULARTROYA İÇİN BULUŞTULARTROYA İÇİN BULUŞTULAR