Geri Dön

Ben kışkırttım diye korktum!

Dini bütün ve gazinosu olduğu için ‘Mustafa Keser’in askerleriyiz’ sloganının kullanıldığını söyleyen Keser, “İşin başında gibi algılanacağım için korktum” dedi

Ben kışkırttım diye korktum!

Mustafa Keser, Taksim Gezi Parkı eylemlerinde duvarlara yazılan “Mustafa Keser’in askerleriyiz” sloganını ilk olarak kuzeninden öğrendiğini ve o anda kendisiyle ilgili bağlantı kuramadığını söyledi. Gençlerin kendisini demokrat bir kişi olarak gördüğünü belirten Keser, şunları söyledi:

‘Başta endişelendim’
“‘Benimle olayların ne alakası var, ben Gazi Mustafa Kemal miyim?’ diye düşündüm. Demokratik ve adil bir insanımdır. Gençlerin, mizahi anlamda beni örnek alarak yazdıklarını öğrendim. İşin iki tarafında da olan biriyim. Hem dini bütün hem de gazinosu olan biri olduğum için beni seçmiş olabilirler.
Rahatsız olmadım, tabii ki herkes demokratik hakkını kullanabilir. Ama bir yandan da bu kişileri ben kışkırtmışım, işin başında ben varmışım gibi algılanabilir düşüncesiyle endişelendim. Aklın yolu bir ancak işi terör durumuna getirmek yanlış.”

‘3 ağaç peşinde değiller’
Gezi Parkı’na gitmediğini dile getiren Keser, şöyle devam etti: “Siyaset bana göre değil. Sanatçıların bu tarz olaylara girmesini doğru bulmuyorum. Sanatçı sanatını yapmalı. Bazı sanatçıları izliyorum, tamamen hükümetin karşısında. Yapılan iyi şeyleri de takdir etmek gerekir. Bu yaşa geldim, bir muhalefetin bir kere de iktidara ‘İyi bir şey yaptın’ dediğini duymadım. Gerektiğinde serbest bir kişi olarak fikrimi söyler, protestomu yaparım.
O zaman hükümet yanlısı ya da hükümet karşıtı olmadığımızı herkes bilir. O insanların sadece üç ağacın peşinde olmadığını düşünüyorum. Bir sürü orman katledildi. Bu çevreciler neredeydi. Çevreci olduğunu iddia eden arkadaşlar, esnafın camını, çerçevesini aşağıya indiriyor, malına zarar veriyor. Trilyonlarca zarar verdiler. Bu protesto değil.”

‘Hata da olur, eksik de’
İnsanların demokratik haklarını arayıp protesto etmesinin doğal olduğunu ve bu düşünceye katıldığını açıklayan Keser, “Bu terör boyutuna getirilmeden yapılmalı. Haberlerde Taksim’den görüntüler veriliyor. Polis ısrarla anons ediyor, protesto grubuna müdahil durum yok. Pankartları sökeceğiz demesine rağmen, maskeli, elinde molotof-kokteylli insanlar saldırıyor. 60 küsur yaşındayım, bu hükümet hiç ellenmemiş konulara el atmıştır. İş yapılan yerde hata da olur, eksik de. Zamanla düzelir.”

13 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber