BURADA O ESKi RAMAZANLAR!

Açıkhava sinemalarından konserlere, atölye çalışmalarından müzikallere, yarışmalardan indirimlere... Alışveriş merkezlerinin düzenlediği etkinlikler, “Nerede o eski Ramazanlar?” diye soranlara cevap niteliğinde

HEM ÇOCUKLARA, HEM BÜYÜKLERE

NEOMARİN
* Pendik’teki Neomarin, çocuklarla Karagöz ustası Suat Veral’i buluşturuyor. Her cumartesi Veral’in Karagöz-Hacivat gösterisi sunacağı etkinliklerde, minikler keyifli vakit geçirecekler.
* Çocuklar için sanat atölyeleri, yüz boyama, fotoğraf çekimi; yetişkinler içinse fasıl dinletisi, meddah, el sanatları gösterileri düzenlenecek.
* Program, Masal Tersanesi’nin ‘Ramazan Geldi Hoş Geldi’ adlı kukla oyununun ardından, 10 Ağustos’taki
‘Bir Maniniz Yoksa Yarışalım’ adlı yarışmayla sona erecek.

HACiVAT KARAGÖZ GÖSTERiSi

BUYAKA
* Ramazan boyunca cuma, cumartesi ve pazar günleri 18.15-20.00 arasında müzik dinletileri düzenleniyor. Neyzen&DJ performansı, Sultan Kızlar ve Ramazan Modern Fasıl Ekibi, alışveriş merkezi içindeki etkinlik alanında sahne alıyor.
* Buyaka, minik ziyaretçileri için atölyeler de düzenliyor. Hafta sonları ebru, Ramazan davulu, fes süsleme, Hacivat-Karagöz yapım atölyelerine katılım ücretsiz.

23.00’E KADAR AÇIK

OLIVIUM
* Alışveriş merkezinin etkinlik programında, Karagöz-Hacivat, meddah, kanto, fasıl ekibi, jonglör, semazen gibi
gösteriler yer alıyor.
* Orta alanda kurulan eski evler ve sokak satıcısı konseptleriyle, misafirlerini tarihi bir yolculuğa çıkaran Olivium, etkinliklerin olduğu günlerde
23.00’e kadar açık olacak.

‘KELOĞLAN MÜZİKALİ’ ÜCRETSİZ

TRUMP TOWERS
* Hacivat-Karagöz, sihirbaz şovu, semazen gösterisi gibi etkinlikler, Ramazan süresince cuma ve cumartesi günleri gerçekleşiyor.
* Geleneksel masal kahramanı Keloğlan, bugün ve yarın AVM’nin çocuk katında, sahnede olacak. Keloğlan Müzikali’ne katılım ücretsiz.
* Temmuz boyunca her pazar günü ‘indirimin indirimi’ kampanyasıyla, belli mağazalardan alışveriş yapanlar, ‘kasada ekstra yüzde 20 indirim’ fırsatından yararlanabilecek.

ÜCRETSİZ TERCİH DANIŞMANLIĞI

OPTİMUM OUTLET İSTANBUL
* Optimum Outlet İstanbul, üniversite sınavına giren gençlere Final Dergisi işbirliğiyle, bugün ve yarın ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek.
* Optimum’daki mağazalar her ayın 15’inde yüzde 50’ye varan indirimler düzenliyor. Bu pazartesi gerçekleşecek avantajlı alışverişe katılanlar, özel çekiliş kampanyasına da dahil olabiliyor. Çekiliş sonucunda 100 TL ve üzeri alışveriş yapan bir kişiye Nissan Qashqai,
5 kişiye iPhone 5 ve 20 kişiye de iPad Mini hediye edilecek.
* Optimum Çocuk Kulübü, ay sonuna kadar her cumartesi, çocuklara yaz tatili keyfini yaşatacak. 14.00-18.00 arasında gerçekleştirilecek çocuk etkinlikleri arasında atölyelere de yer verilecek.
* 21 Temmuz’da tasavvuf araştırmacısı ve yazar Cemalnur Sargut, sohbet toplantısı düzenleyecek.

SOSYAL MEDYADAN DAHİL OLUN

CEVAHİR
* Ramazan boyunca Cevahir’e gelenler, ‘Ramazan’ın resmi’ köşesinde fotoğraf çekme şansı yakalarken, yılların Karagöz-Hacivat oyununu dijital ekranda izleyebilecek. Akıllı telefonlarıyla ‘Ramazan’ın resmi’ köşesindeki QR kodu okutan şanslı ziyaretçiler, sürpriz hediyeler kazanma şansı yakalayacak.
* Cevahir, Facebook takipçileri için hazırladığı uygulamayla da Ramazan’ın coşkusunu sosyal medyaya taşıyor: www.facebook.com/istanbulcevahiravm

AÇIKHAVADA BULUŞALIM

FORUM İSTANBUL
* AVM, her cumartesi 21.30’da açıkhava konseri ve film gösterimi düzenliyor. Bu akşam komedyen İsmail Baki, 20 Temmuz’da Suzan Kardeş, 27 Temmuz’daysa A La Franga grubunu izleyebilirsiniz.
* Açıkhava sinema gösterimlerinin açılışıysa, bu akşam 21.15’te ‘Celal ile Ceren’le yapılıyor. 19-20 Temmuz’da ‘Hükümet Kadın’, 26-27 Temmuz’da ‘Romantik Komedi 2’, 2-3 Ağustos’ta ‘Çanakkale Yolun Sonu’ ve 8-9-10 Ağustos’ta ‘CM101MMXI Fundamentals’ı izleyebilirsiniz.
* 10 Ağustos’a kadar 25 TL’lik alışverişlerinizin fişiyle danışmaya giderek sinema davetiyenizi alabilirsiniz.

NİHAT HATİPOĞLU SÖYLEŞİSİ

ARENAPARK
* Küçükçekmece’deki ArenaPark,
20 Temmuz’da Mustafa Karataş’ı ve 6 Ağustos’ta Nihat Hatipoğlu’nu ağırlayacak. Söyleşilere katılım ücretsiz.
* 28 Temmuz’da Kahraman Tazeoğlu şiir dinletisi düzenlenecek.

‘ŞANSLI MASA’YA KİM OTURACAK?

KOZZY
* Hafta içi her gün 12.30-15.00 arasında Kozzy’de bulunan herkes, bilmeden Şanslı Masa’ya oturup günün talihlisi olma imkanı yakalıyor. Talihlilerin hesabı, Kozzy tarafından ödeniyor.
* 11 Ağustos’a kadar çocuklar, Karagöz tasvir atölyesinde gölge oyununun karakterlerinin yapılışını öğrenirken, topaç-fırıldak atölyesinde de nostaljik oyuncakları keşfedecekler.
* Ayşe Tüter de Kozzy ziyaretçileriyle buluşarak, lezzetli ve pratik yemek tarifleri verecek.
* Klasik Türk müziği dinletileriyle Ramazan’ın büyülü havasını hissedecek Kozzy ziyaretçileri, ney eşliğinde Hatun-i Zamane’nin şarkılarını dinleyecekler.
* Kozzy, tüm ziyaretçilerine kuru kahve, lavanta, çocuklara da balon hediye edecek.

Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber