'Büyük özveriyle çalıştık'

Kadın oyuncuları daha aktif şekilde golfe teşvik etmek için düzenlenen Ladies Go 4 Golf Kadınlar Turnuva Serisi’nin son ayağı Kemer Country Club’ta gerçekleşecek. Kemer Country Golf Kulübü Ladies Kaptanı Didem Aras, “Büyük özveriyle çalıştık” dedi.

'Büyük özveriyle çalıştık'

Kemer Country Golf Kulübü Ladies kaptanı Didem Aras, cumartesi günü Kemer Country Golf Club’ta gerçekleşecek Ladies Go 4 Golf Kadınlar Turnuva Serisi için, tüm katılımcılara teşekkür ediyor. Dördüncü ayağıyla sezonun finalini yapacaklarını söyleyen Aras, “Aynı tutkuyu paylaşan insanların buluştuğu bir etkinlik oldu” dedi. Aras’la finali ve kadınların golfe bakışını konuştuk.
Kadınları golfe teşvik etmek için düzenlenen turnuva fikri nasıl ortaya çıktı?
Kadın kaptanların beraberliğinde ortaya çıktı. Türkiye’de golfçü sayısı zaten çok az, bir de kadınlara baktığınızda daha da az... Kadın hakları ve meme kanseri farkındalık turnuvaları zaten daha önceden beri Bodrum ve Ankara klüplerinde yapılıyordu. Var olan bu turnuvalara iki ayak daha ekleyerek, dört ayaklı bir lig oluşturduk.
Amaç, Türkiye’deki tüm kadın golfçülerimizi birbirleriyle tanıştırmak ve kaynaştırmak. Şu anda Türkiye’de yedi kulüp aktif olarak katılıyoruz. Samsun ve Kıbrıs kulüplerini de önümüzdeki senelerde aramıza katmayı arzu ediyoruz.
Dört ayaklı turnuvanın cumartesi günü finali olacak, nasıl bir heyecan var?
İlk ayağımızı, ekim ayında Ankara’da Meme Kanseri Farkındalık Haftası’nda, ikincisini, aralıkta Antalya’da Türk Kadınlarına Seçme ve Seçilme Hakkı kapsamında, martta ise Dünya Kadınlar Günü için turnuvalarımızı gerçekleştirdik.
Şimdi ise son ayağı, Kemer Country Club’ta Anneler Günü’ne denk getirdik. Çok heyecanlıyız. Bu seneyi bitiriyoruz. Büyük özveriyle çalıştık. Bu ayağın organizasyonunda kulüp yönetimimiz, İstanbul Golf Kulübü Kadın Kaptanı Merve Sarıgöl ve Klassis Golf Kulübü Kadın Kaptanı Birsel Alp’in desteği çok büyük oldu.
Her ayağın bir renk konsepti var...
Meme Kanseri Farkındalık Haftası, pembe oldu. Türk Kadınlarına Seçme ve Seçilme Hakkı, Antalya’da olduğu için turuncu yaptık. Dünya Kadınlar Günü, Mor Çatı Derneği nedeniyle mor hazırlandı. Anneler Günü ise kırmızı oldu. Annelerimiz, en büyük aşk.
İstediğiniz geri dönüşleri aldınız mı?
Türkiye’de en kalabalık turnuvalarda, kadın oyuncuların sayısı 50-60 oluyor. Bizim bu turnuvalarımızda, ortalama 70 kadın yer aldı. Seneye daha fazla ayak yapmak istiyoruz. Herkes birbirini tanıdı. Aynı tutkuyu paylaşan insanların buluştuğu bir etkinlik oldu.
Turnuvalardan elde edilen gelirlerle vakıflara bağış yapıyorsunuz...
Biz bu işe başlarken, kadınlarla ilgili topluluklara bir faydamız olsun istedik. Meme kanseri ve kadın hakları vakıflarına bağış topladık. Biz bu sporu paylaşırken, elimizin değebileceği tüm kadınlara yardım etmek istiyoruz. Toplumu da bilinçlendirerek devam ediyoruz. Kemer’deki final ayağında da Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’ne bağış topluyoruz.
Onlar da 11 Mayıs’ta bizimle burada olup, kendi hikayelerini paylaşacak. Bu tutkuyu başka insanlarla paylaşmak mutluluk verici. Güzel bir şey başlattık, bir parçası olduğum için mutluyum.
Kemer Country Golf Kulübü Ladies Kaptanı olarak, sorumluluğunuz daha çok artmıştır...
Kemer, büyük bir aile... Kaptanımız Erdem Bey (Kıramer), golf direktörümüz, ekibi ve idari ekibimizle paylaşıp beraber üstesinden geliyoruz. Herkes, kulübün iyiliği için iletişim halinde. Aynı tutkuyu paylaşınca daha kolay. İstanbul’un ortasında 18 çukurluk golf sahası, büyük bir lüks. Buna sahip olduğumuz için şanslıyız. Güzel sorumluluklar, insana keyif veriyor.

‘Anda kalabilmeyi öğreten bir spor’
Sizin golf aşkınız ne zaman başladı?
Eşimle Kemer Country’e taşındığımızda, o golfe başlayınca ben de başlayayım diyerek derslere yazıldım. İlk altı ay kendimi zorlayarak gittim. Bir gün hocamla 3-4 çukura çıktık ve tutkum haline geldi. Sonrasında ilk senemde bulduğum her fırsatta kendimi golf sahasında buldum. Yeni golfçülerin de bu hissiyatları yaşamasını istiyorum. Kemer Country, muhteşem bir yer. Burada güzel insanlar hayatımıza girdi.
Golf sizin için ne ifade ediyor?
Anda kalabilmeyi öğreten bir spor... Doğanın içindesiniz. Ayağınız toprakta... O anda konsantre olamazsanız, o
vuruşu yapamazsınız. Seven tutkuyla bağlanıyor. İnsanın kendine yapabileceği, en büyük yatırım. Golf kulüpleri
dünyanın en güzel yerlerinde olduğu için seyahatler de keyifli oluyor.
Cem Yılmaz’dan 'Karakomik Filmler' eleştirilerine yanıt Komedyen Cem Yılmaz, 'Karakomik Filmler' serisinin ilk filmleri '2 Arad' ve 'Kaçamak'ın Eskişehir’deki gösteriminde sevenleriyle bir araya gelirken, sosyal medyadan yapılan eleştirilere yanıt verdi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber