TV dizilerinde yıldızları giydiren Başak Dizer Fransez ve Deniz Marşan, Nişantaşı’nda, Türk moda tasarımcılarını bir araya getirecek bir showroom açıyor

TV dizileri her alanda yıldız yaratıyor. Söz konusu styling olunca artık herkesin aklına iki isim geliyor, Başak Dizer Fransez ve Deniz Marşan.
2shoppers adıyla kişiye özel alışveriş ve stil danışmanlığı yapıyorlar. Hatta isteyenlere gardırop check-up’ı ve hediye danışmanlığı bile yapıyorlar. Bizim onları tanımamız ise Ay Yapım’ın dizilerinde oyuncuları giydirmeleri sayesinde oldu. Hatırlarsınız, ‘Aşk-ı Memnu’ oyuncuları kadar kostümleriyle de parlamıştı, hatta ‘Aşk-ı Memnu’ o dönem Özgür Masur ve Elif Cığızoğlu gibi birçok Türk tasarımcının tanınmasını da sağlamıştı.
Şimdi Başak Dizer Fransez ve Deniz Marşan işleri büyüttü. Tamam, her dizide her oyuncuda aynı derecede başarılı olduklarını düşünmüyorum, zaten bu mümkün değil. Özellikle ‘Kuzey Güney’de Bade İşçil çok daha iyi giydirilebilir. Kaç holding patronunun kızı, işe bir karış etekle gidiyor, merak ediyorum. Ya da güzeller güzeli Bade İşçil bu kadar mı vücuduna uymayan şeyler giymek zorunda bırakılır diye düşündüğüm oluyor. Ama doğrusu, bu kadar çok işin içinde bir karakterde sorun olabilir.

Room Nişantaşı’nda
Şimdi Başak Dizer Fransez ve Deniz Marşan yeni bir işe daha giriyorlar. Amaç, Türk moda tasarımcılarını tek bir çatı altında buluşturmak. Yarın Nişantaşı’nda Türk moda tasarımcılarının koleksiyonlarını sergileyecekleri uluslararası olması hedeflenen bir showroom açıyorlar. Adı: Room.

14 Türk tasarımcı
Room’da 14 Türk moda tasarımcısının koleksiyonları sergilenecek. Kimler mi? Özgür Masur, Elif Cığızoğlu, Simay Bülbül, Nihan Peker, Özlem Kaya, Eda Erdoğan, Kaftan, Zeynep Erdoğan, Begüm Salihoğlu, Lily and Rose, My Best Friends, Meltem Özbek, Dilara Fındıkoğlu, Deniz Berdan.
Tasarımcı seçimleri konusunda daha seçici olunabilirdi ama malum Türkiye’de herkes doğuştan tasarımcı. Hedef, uluslararası bir showroom yapmak. Bu durumda alıştığımız ‘körler sağırlar birbirini ağırlar’ dönemi daha da devam etmemeli.

Hayatı kolaylaştıracak
Room, başta Başak Dizer Fransez ve Deniz Marşan olmak üzere moda, alışveriş ve stil editörlerinin hayatını kolaylaştıracak. Özellikle yurt dışından gelen moda yazarları, editörleri ve bloggerları için de mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer olacak. Türk moda tasarımcılarının seslerini duyurabileceği bir alan olacak. Umarım uzun ömürlü olur.

BARIŞ MANÇO ANISINA

Geçen hafta Google sayesinde haberimiz oldu Barış Manço’nun 70’inci doğum gününden. O barış işaretli Barış Manço logosu olmasaydı, kaçımız hatırlayacaktık Barış Manço’nun doğum gününü? Şimdi bir Türk markası da Barış Manço’ya sahip çıkıyor. Koton, daha önce Türkan Şoray tişörtleri yapmıştı. Şimdi de Barış Manço koleksiyonu hazırlıyor. Çok yakında Barış Manço’yu daha sık hatırlayacağız.