DİLMEN OLAYI ÇÖZDÜ: “O FORMA, O FORMAYDI!“

Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu yazdı

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, deplasman yasağını protesto etmek için Olimpiyat Stadı’nda Beşiktaşlı taraftarların arasında. Görüntüler çok güzel. Üzerine “% 100 Futbol”da Güntekin Onay durumu yorumladı: “Maçtan önce internette gördük, Galatasaray formalı, Fenerbahçe formalı, Trabzonspor formalı insanlar birlikteler, maça gidiyorlar...”

Şeytan Rıdvan olayı çözmüş, durumu açıkladı: “Birlikte izlemeleri o Gezi olaylarıyla ilgili. O gördüğün forma, o formaydı.”

Bu arada Onay yandı. İnternete girip o görüntüleri izlemiş!

Rıdvan Dilmen, “Kayseri’de Galatasaray’la Fenerbahçe’nin maça birlikte gitmesi ayrı, Olimpiyat Stadı’ndaki ayrı” diyerek noktayı koydu: “Siyasi bir olaydır. Bu konu hakkında konuşmak istemiyoruz...”

Ee, konuşmuş konuşacağı kadar, Rıdvan Dilmen! Derbiler oynanacak, o zaman neler diyeceklerini merak ediyorum.

DİGİTURK UEFA MAÇI YAYINLIYOR; ÜSTE PARA VERİP İZLEYEN OLUR MU?

Trömsö-Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi play of maçını Digiturk, Salon 3’te “paralı” yayınlıyor. Lig TV abonesine 25 TL, Digitürk abonesine 50 TL. Bilmem bu yayın karşılığını bulur mu? Sanırım ilk defa Digiturk böyle bir yayın yapacak. Salondan paralı maç yayını. İlk maçın durumu önemli. Ümit yoksa kimse izlemez. Tur atlama şansı varsa belki.

Bir de ayrıca Lig TV abonelerine bu fiyat çok değil mi?

EKRANDAKİ LİG: İNŞAATI BİTMEYEN STADYUMLAR, FELAKET SAHALAR

Süper Lig başladı. Ama hiç değişmeyenler vardı. Karabük’ün stadı hâlâ tamamlanmamış. Her yıl biraz ilerleme var. Takım Süper Lig’de uzun bir süre kalmalı ki bu stadyum bitsin. Ekrandaki görüntü; terk edilmiş çimento yığını bir boşluk. Tribüne benziyor. Akhisar, maçlarını Manisa’da oynuyor. Spiker, “Öyle göründüğüne bakmayın, o kadar da kötü değil” dese de ortada yeşil bir yamalı bohça var. Bunlar öyle acayip zor işler değil. Biraz ilgiyle üstesinden gelinebilecek.

“TELEGOL” GÖRÜNTÜ İŞİNİ ÇÖZEMEDİ

Bu yıl yine Erman Hoca’yı önündeki ekranda pozisyonları izler şekilde göreceğiz. “Telegol” bu görüntü alma işini çözemedi. Yorumcular kendi aralarında konuşuyor, biz bir şey görmüyoruz. Biz de görmek istiyoruz. Stüdyoda onlar farkında değiller. Kaptırıyorlar, “Bak ayağını uzattı”, “Yok Kaptan, ters açıdan bakıyorsun” gibi muhabbetler sıkıyor.

BU YIL KİMLER ELEŞTİRİLECEK BELLİ

İlk yayından belli oldu; Bilic ve Ersun Yanal. Ersun Yanal, genel olarak tüm futbol programlarından nasibini alacak. Bilic özel olarak Sergen’in ilgi alanı içinde. Daha ilk maçta diğer kanal yorumcularından farklı olarak Bilic’in takımının sorunlu olduğunu net bir şekilde ortaya koydu.

Şahan Gökbakar: Ne oldum değil, ne olacağım diyeceksin!Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile son dönemde kendisine gelen eleştirilere ilginç bir gönderme yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber